סגור

בשלט רחוק: איירפורט סיטי ממנה למנכ"ל את בעל השליטה חיים צוף

צוף, המשמש גם כיו"ר החברה, צפוי להחליף את המנכ"ל שפרש פרי אטיאס, אף שאינו תושב ישראל ומבקר בה רק לצורך מילוי תפקידו; איירפורט סיטי מבקשת מבעלי המניות לאשר את המינוי, וזאת עד מציאת מנכ"ל קבוע; הוא לא יהיה זכאי לגמול עבור מינוי זה

חיים צוף, יו"ר חברת הנדל"ן איירפורט סיטי ובעל השליטה בה יחד עם שותפו קובי מימון, ישמש גם מנכ"ל החברה. זאת כאשר הוא אינו תושב ישראל, ומבקר בארץ רק לצורך מילוי תפקידו כיו"ר.


החברה, שנסחרת בבורסה לפי שווי של כ-9.5 מיליארד שקל, מבקשת לאשר את הבקשה באספת בעלי המניות שאמורה להתקיים ב-2 במרץ השנה. בהודעתה לבורסה אתמול (ב') בערב הוסבר כי פרי אטיאס, המנכ"ל בעשור האחרון, פרש בסוף השנה שעברה, והחברה פועלת לאיתור מנכ"ל חלופי אך טרם מינתה כזה.

1 צפייה בגלריה
מימין קובי מימון ו חיים צוף
מימין קובי מימון ו חיים צוף
קובי מימון וחיים צוף
(צילום: אוראל כהן)

בעלי המניות מתבקשים לאשר את מינויו של צוף לתקופה של 12 חודשים או עד מינוי מנכ"ל חדש, המוקדם מבין שתי האפשרויות. צוף לא יהיה זכאי לתגמול בגין כהונתו כמנכ"ל, אלא רק כיו"ר.
מההודעה לבורסה עולה כי ועדת הביקורת של החברה אישרה את המינוי ב-13 בינואר, וחמישה ימים אחר כך אישר זאת הדירקטוריון.
בנימוק לאישור הוסבר כי צוף, אשר משמש כיו"ר דירקטוריון החברה מאז אמצע שנת 2010, יכול להתחיל במילוי התפקיד באופן מידי משום שהוא בעל היכרות מעמיקה עם פעילות הקבוצה. עוד נכתב בנימוקים כי "ועדת הביקורת ערה לכך שברירת המחדל היא שבתפקידי היו"ר והמנכ"ל יכהנו אנשים שונים, אולם על מנת להעניק לחברה תקופת זמן מספקת לאיתור מנכ"ל אשר יהיה בעל המיומנות והניסיון המתאימים, בשים לב למורכבות החברה ולגודלה, ועדת הביקורת סבורה שמינויו בעת הזו של צוף כמנכ"ל הוא החלופה הראויה ביותר לטובת החברה".