סגור

מלצר: "מגדל עבורי זו זכות ושליחות, זו איננה קבוצה של איש אחד"

החברה אישרה את חשיפת כלכליסט ומינתה את השופט העליון בדימוס חנן מלצר כדירקטור, בדרך לתפקיד היו"ר במגדל אחזקות: "אליהו נהג באצילות" שלמה אליהו: "לאור מכלול האירועים בשנתיים האחרונות הגעתי למסקנה כי בשלה העת לסיים את כהונתי, שמח וגאה שמלצר, שופט עליון בעל שיעור קומה ועם מומחיות עסקית ובממשל תאגידי, נענה לבקשה להצטרף למגדל"

חברת מגדל אישרה בדיווח לבורסה את מינויו של השופט העליון בדימוס חנן מלצר לתפקיד יו"ר דירקטוריון מגדל אחזקות. זאת אחרי שאסיפת בעלי המניות של מגדל אחזקות בראשות אליהו הנפקות אישרה את מינויו של מלצר לדירקטור בחברה.

כפי שנחשף בכלכליסט, מלצר ימלא את מקומו של שלמה אליהו, בעל השליטה בחברה, שהחליט לפרוש מהתפקיד. אליהו אמר בהודעה לעיתונות כי: "מגדל אחזקות היא הנכס המשמעותי ביותר שלי, ורכישתו היתה גם ציון דרך מבחינתי שכן את עבודתי התחלתי כנער שליח בחברת מגדל ורכישת השליטה בחברה לפני כעשר שנים היתה מעין סגירת מעגל עבורי.
"בכל התקופה מאז שרכשתי את השליטה בחברה, כל פעולה שעשיתי – כוונה לטובת כלל מחזיקי העניין במגדל ביטוח ובמגדל אחזקות, ובכלל זה לטובת משקיעיה של מגדל אחזקות, וכן של המבוטחים והעמיתים במגדל ביטוח".
אליהו הוסיף כי "לאור מכלול האירועים בשנתיים האחרונות, הגעתי למסקנה, כי בשלה העת לסיים את כהונתי, ולכן הודעתי היום על פרישתי הצפויה כיו"ר מגדל אחזקות. אני שמח וגאה מאד שחנן מלצר, שופט עליון בדימוס, בעל שיעור קומה, עם מומחיות וניסיון גם בתחום העסקי ובתחום הממשל התאגידי, נענה לבקשה להצטרף למשפחת מגדל, ולסייע לה בכל האתגרים שבפניה.
אני בטוח כי השופט בדימוס מלצר, יחד עם דירקטוריון מגדל אחזקות שאני אמשיך להיות חלק ממנו, וכן עם המנכ"ל המיועד של מגדל אחזקות ועם האורגנים של מגדל ביטוח ומגדל שוקי הון, נדע להוביל את קבוצת מגדל לעבר יעדים חדשים".
השופט מלצר אמר כי "אני שמח שהתבקשתי להצטרף לשורותיה של קבוצת מגדל ועל האמון שמר שלמה אליהו והדירקטוריון היו נכונים לתת בי. עבורי זו זכות ובמידה מסוימת אף שליחות ציבורית לכהן כיו"ר הדירקטוריון של מגדל אחזקות, שהיא מספינות הדגל של עולם הביטוח והפיננסים, ולסייע לה להגשים את כל האתגרים שבפניה ולהמשיך להוביל את תחום הביטוח וההשקעות".
עוד ציין מלצר כי הוא מכיר את אליהו שנים רבות וייצג את חברת אליהו בדיון בעליון: "אני מוקיר את מומחיותו הרבה בענף הביטוח, וסבור, כי פעילותו, לרבות בקשתו לסיים את כהונתו כיו"ר, מתוך רצון להבטיח שקט תעשייתי ויציבות בקבוצה, הן בגדר של התנהלות אצילית ממש.
מר שלמה אליהו שם לנגד עיניו את טובת הקבוצה שאני יודע שחשובה לו מאד. קבוצת מגדל איננה חברה של איש אחד, אלא מקבץ גדול של מנהלים ועובדים, כולם מומחים בתחומם, בעלי ידע ונסיון, ואני בטוח שבסיועו של הדירקטוריון לצידי, המנכ"ל המיועד, והאורגנים של חברות הקבוצה, נדע להצעיד את הקבוצה קדימה. זה המקום להודות למר שלמה אליהו, שהחל כנער שליח בחברת מגדל והגיע עד הלום, ומשמש בעיניי דוגמה לסיפור הצלחה ציוני וישראלי מופלא שאני בטוח כי עוד יסופר בו רבות בהזדמנויות אחרות נוספות".
1 צפייה בגלריה
מימין השופט חנן מלצר שלמה אליהו
מימין השופט חנן מלצר שלמה אליהו
מימין: השופט העליון בדימוס חנן מלצר שלמה אליהו
(אתר בית המשפט ענר גרין)