סגור

דירקטוריון ארד אישר למנכ"ל בונוס של 600 אלף שקל, למרות התנגדות בעלי המניות

חברת מדי המים סיכמה את הרבעון הראשון עם צמיחה של 9% להכנסות שיא בהיקף 77.5 מיליון דולר; הדירקטוריון טוען שהמשכורת של המנכ"ל ינקוביץ' נמוכה יחסית לחברות דומות, והחליט לתגמל אותו אף שבעלי המניות דחו את הצעת הבונוס לפני חודש

חברת מדי המים ארד סיכמה את הרבעון הראשון של 2022 עם הכנסות שיא של 77.5 מיליון דולר - צמיחה של 9% לעומת הרבעון הראשון אשתקד. במקביל לפרסום הדו"חות הודיעה החברה על תגמול חריג למנכ"ל, חודש לאחר שבעלי המניות דחו את ההצעה להעניק לו בונוס.
עיקר ההכנסות של ארד ברבעון הגיע מפעילותה בשוק האמריקאי, שצמחה ב-26% לעומת התקופה המקבילה והסתכמה בכמעט 40 מיליון דולר.
ארד הושפעה מהתייקרות של רכיבים אלקטרוניים בעקבות השיבושים העולמיים בשרשרת האספקה, אך ההשפעה קוזזה על ידי הצמיחה בהיקף המכירות בארצות הברית והעלאת המחירים של המוצרים. הרווח הנקי של הקבוצה עמד על 5.5 מיליון דולר, כמעט בלי שינוי מהרבעון המקביל.
2 צפייה בגלריה
מנכ"ל ארד גבי ינקוביץ
מנכ"ל ארד גבי ינקוביץ
מנכ"ל ארד גבי ינקוביץ'
(צילום: נמרוד גליקמן)
קבוצת ארד מפתחת, מייצרת ומשווקת מוצרים מתקדמים ומסורתיים המשמשים למדידת מים, המאפשרים ניהול של משק המים בזמן אמת. היא פועלת ב-60 שווקים ברחבי העולם, ומחזיקה מפעלים בישראל וגם בסין, בארצות הברית, באיטליה, בספרד ובמקסיקו.
הקבוצה נמצאת בשליטת הקיבוצים רמות מנשה ודליה וקבוצת מיילסטונס. מנכ"ל הקבוצה הוא גבי ינקוביץ', והיו"ר שלה הוא הוגו צ'אופן. השניים מסרו היום (ד') בהתייחס לדו"חות הרבעון כי "משבר האקלים העולמי הדגיש בצורה מיטבית את חשיבות השמירה על משאבי המים, והסביבה העסקית מאופיינת בגידול בביקוש למוצרים ולפתרונות בתחום".
בעקבות המחסור העולמי ברכיבים אלקטרוניים, חלה התייקרות ברכיבים וזמן האספקה שלהם התארך. ארד ציינה כי היא נוקטת סדרה של פעולות במטרה להקטין ככל הניתן את הפגיעה במועדי האספקה ללקוחות.
בתוך כך הקבוצה דיווחה היום כי ועדת התגמול והדירקטוריון שלה אישרו הענקת בונוס בגובה של 600 אלף שקל למנכ"ל ינקוביץ'. זאת אף שבאפריל האחרון הנושא הובא לאספה הכללית של בעלי המניות בקבוצה, ואלה דחו את ההצעה בנימוק שהבונוס גבוה באופן יחסי למשכורת הבסיסית שלו, שעומדת על 70 אלף שקל בחודש, ומהווה חריגה מהתקרה הקבועה במדיניות התגמול שלה.
2 צפייה בגלריה
מד מים מדי מים ארד קיבוץ דליה רמות מנשה
מד מים מדי מים ארד קיבוץ דליה רמות מנשה
מדי מים של ארד
(צילום: ויקיפדיה )
בדיווח לבורסה היום מסרה הקבוצה כי לוועדת התגמול שלה ולדירקטוריון יש את הסמכות לדון בנושא חרף החלטת האספה, והשיקול לשלם את הבונוס למנכ"ל מהווה מקרה מיוחד שמצדיק אותו.
הנהלת ארד הסבירה את שיקוליה ברצון לתגמל את ינקוביץ' על תרומתו לביצועים ולהישגי הקבוצה, וזאת בין השאר משום שמדיניות התגמול בקבוצה לא עודכנה במשך עשור, זמן שבו חלה עלייה של כ-25% בשכר המנהלים במשק. עוד הסבירה הקבוצה כי המשכורת הבסיסית של ינקוביץ' נמוכה בהשוואה למשכורותיהם של מנכ"לים בחברות דומות במשק.
מניית ארד טיפסה היום ב-3.1% בבורסה בתל אביב ברקע פרסום הדו"חות.