סגור

התעוררות הכלכלה הקפיצה את הרווח התפעולי של ברקשייר האת'ווי ב-21% ברבעון השני

חברת האחזקות של וורן באפט הגדילה את הרווח התפעולי שלה ברבעון השני ל-6.7 מיליארד דולר בזכות עלייה בהכנסות מעסקי הרכבות והאנרגיה. גם ברבעון השני המשיך באפט בביצוע רכישות חוזרות של מניות בהיקף גדול

ברקשייר האת'ווי, חברת האחזקות של וורן באפט, נהנתה מהתאוששות יחידות האנרגיה והרכבות שלה ברבעון השני, בעקבות פתיחה מחודשת של הכלכלה. כתוצאה מכך, רשמה ברקשייר זינוק של 21% ברווח התפעולי ברבעון השני לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל-6.7 מיליארד דולר.
הרווח הכולל של ברקשייר, המשקף את ההשקעות המשתנות שלה במניות, עלה ב-6.8% ברבעון השני ל-28 מיליארד דולר. היו"ר והמנכ"ל וורן באפט המשיך בביצוע מהלך אגרסיבי של רכישות חוזרות של מניות במקום לבצע מהלכים משמעותיים של רכישת חברות. החברה ביצוע רכישות חוזרות של מנייתה בהיקף של 6 מיליארד דולר ברבעון השני, ובסך הכל ביצעה במהלך שישה חודשים רכישות חוזרות בהיקף של 12.6 מיליארד דולר.
1 צפייה בגלריה
וורן באפט מכרז ארוחת צהרים
וורן באפט מכרז ארוחת צהרים
וורן באפט
(צילום: בלומברג)
למרות תוכנית הרכישות החוזרות המאסיבית, עמדה ערימת המזומנים של ברקשייר בסוף יוני על 144.1 מיליארד דולר, ונותרה יציבה מהרמה של הרבעון הראשון. במהלך הרבעון השני מחקה ברקשייר את כל ההפסדים שהיא רשמה ב-2020 והגיעה לשיא. עד כה ברבעון השלישי עלתה מניית ברקשייר ב-2% נוספים, מה שהקפיץ את התשואה שלה מתחילת השנה ל-23%.
הזינוק בתוצאות חברות האחזקות הושג בעיקר עקב השיפור בפעילות הרכבות, השירותים והאנרגיה שנהנו מהתעוררות הפעילות הכלכלית לאחר תקופת הסגרים הממושכת. הרווח בפעילות הרכבות, השירותים והאנרגיה זינק ביותר מ -27% לעומת השנה שעברה ל-2.3 מיליארד דולר. גם העסקים האחרים של הקונגלומרט, כולל עסקי הבנייה וייצור הצבעים שגשגו ברבעון השני.
"מגיפת COVID-19 השפיעה לרעה על כמעט כל הפעולות שלנו במהלך 2020 ובפרט במהלך הרבעון השני, למרות שההשפעות היו שונות באופן משמעותי בין הפעילויות השונות", ציינה ברקשייר בדו"ח. "בשלב זה לא ניתן להעריך באופן סביר את היקף ההשפעות לאורך זמן".
בשיא משבר הקורונה חוותה ברקשייר האטה דרסטית, כאשר ההכנסות התפעוליות שלה ירדו ב-10% ברבעון השני של 2020 וירדו ב-30% ברבעון השלישי. ברקשייר מסרה כי הסיכונים שמגלמת המגיפה נותרו בעינם ועשויים להשפיע על תוצאותיה בעתיד. "סיכונים וחוסר וודאות הנובעים מהמגיפה עשויים להשפיע על הרווחים העתידיים שלנו, על תזרים המזומנים ועל מצבנו הפיננסי".