סגור

רובינהוד הגיעה להסדר בייצוגית על קריסתה במרץ 2020

אפליקציית המסחר הגיעה להסכמות עם התובעים בייצוגית שהוגשה נגדה על קריסתה בשלושה מועדים במרץ 2020. באחד המועדים, דאו ג'ונס רשם זינוק היסטורי ו-S&P 500 קפץ ב-4.6%

אפליקציית המסחר רובינהוד (Robinhood) הסכימה ליישב תביעה ייצוגית שהוגשה נגדה בעקבות קריסת האפליקציה שלה בכמה הזדמנויות בחודש מרץ 2020, קריסה שגרמה למשקיעים להפסיד ממון רב.
האפליקציה קרסה שלוש פעמים ב-2, ב-3 וב-9 במרץ 2020 בזמן תנודתיות רבה הקשורה לקורונה. בזמן הקריסה רשם דאו ג'ונס את העלייה היומית החדה בהיסטוריה שלו, ו-S&P 500 זינק ב-4.6%.
1 צפייה בגלריה
מייסדי רובינהוד מחוץ לוול סטריט
מייסדי רובינהוד מחוץ לוול סטריט
מייסדי רובינהוד מחוץ לוול סטריט
(AP)
המשקיעים טענו כי הפסידו כסף רב עקב אי היכולת שלהם לנצל את התנודתיות הרבה ולהרוויח ממנה עקב עצירת המסחר באפליקציה.
הסדר הפשרה בתביעה הייצוגית בנושא מגיע לאחר שהרגולטורים בארה"ב קנסו את החברה בגין ההפסקות במערכת שלה ב-70 מיליון דולר - הקנס הגדול ביותר שהושת אי פעם על ידי רשות הרגולציה של התעשייה הפיננסית בארה"ב (FINRA).
בינואר דחה שופט תביעה ייצוגית נפרדת על החלטת רובינהוד להגביל באופן זמני למשקיעים את האפשרות לסחור ב"מניות מם" בחודש ינואר 2021 - זאת במהלך העלייה שנרשמה במניות של Gamestop, AMC ומניות פופולריות אחרות.
רובינהוד הושקה לראשונה ב-2013 במטרה מוצהרת לאפשר דמוקרטיזציה של שוקי המניות על ידי מסחר חלוצי ללא עמלות במניות, תעודות סל ומטבעות קריפטוגרפיים, באמצעות האפליקציה שלה במובייל.