סגור

למייסד ענקית הקריפטו FTX נפתח התיאבון: "יש לנו מיליארדים לרכישת חברות"

סם בנקמן-פרייד הוא רק בן 30 וכבר מחזיק בהון של 11 מיליארד דולר; לדבריו, סבבי הגיוס האחרונים של בורסת הקריפטו בראשותו כבר הגיעו ליותר מ-2 מיליארד דולר, והדבר יאפשר להמשיך את מסע הרכישות שלה בתחום הפיננסי; האחרונה שבהן - 7.6% ממניות רובינהוד

בורסת הקריפטו FTX מוכנה להוציא מיליארדי דולרים כדי לקנות מניות בחברות אחרות, והיא מעוניינת להגדיל את היצע מוצריה, כך אמר אתמול (ו') מנכ"ל החברה, המיליארדר סם בנקמן-פרייד, שהוא גם אחד ממייסדיה. כך לפי ידיעה המתפרסמת בסוכנות הידיעות בלומברג.
לדבריו, סבבי הגיוס האחרונים של FTX והזרוע שלה בארה"ב – שהגיעו ליותר מ-2 מיליארד דולר – יוכלו לשמש כדי לממש את המהלך. "FTX היא חברה רווחית", הוא אמר בראיון, "אפשר להסתכל על הסכום שגייסנו בשנתיים האחרונות – הוא מגיע לכמה מיליארדי דולרים. זה נותן אולי תחושה לגבי היכן אנחנו עומדים במונחים של מזומן, שיכול באופן מפורש לשמש לרכישות אפשריות".


1 צפייה בגלריה
סם בנקמן-פרייד מייסד בורסת FTX
סם בנקמן-פרייד מייסד בורסת FTX
סם בנקמן-פרייד
(בלומברג)

בנקמן-פרייד בן ה-30 הוא אחד האנשים המוכרים ביותר מתחום הקריפטו. FTX נכנסה למיינסטרים בזכות הפרסומת שלה בסופרבול, מתן שמה למגרש הכדורסל של המיאמי היט והלוגו שלה שמופיע על מספר מדים של קבוצות מייג'ור ליג בייסבול.
לאחרונה התפרסמה החברה במעגלי הפיננסים המסורתיים עם תוכנית שיכולה לחסום פעילות נגזרים של ברוקראז'ים בעת ביצוע עסקאות. בינואר גייסה החברה 400 מיליון דולר לפי הערכת שווי של 32 מיליארד דולר, והתקרבה לגיוס כולל של 2 מיליארד דולר תוך חצי שנה. באותו זמן, הזרוע שלה בארה"ב גייסה בנפרד 400 מיליון דולר.
למרות שבנקמן-פרייד אמר ש-FTX אינה צריכה לקנות חברות חדשות כדי לצמוח, החברה נמצאת בשיגעון רכישות כבר כיום. בשנה שעברה הזרוע האמריקאית של החברה רכשה את LedgerX, חברת המרה וסליקה, וכך רכשה טביעת רגל בשוק נגזרות הקריפטו האמריקאי. באפריל היא רכשה מניות ב-IEX Group, הבעלים של פלטפורמת ההמרה שהתפרסמה בזכות הספר Flash Boys.
ואילו החודש חשף בנקמן-פרייד שהוא קנה 7.6% ממניות רובינהוד, אפליקציית המסחר במניות. "חברות עם בסיס משתמשים משמעותי שפועלות בתחומים ש-FTX אינה מתמחה בהם, הן מטרות רכישה אטרקטיביות. ולפעמים הרכישה הגיונית פשוט מנקודת ראות כלכלית", הוא אמר, "אם היא זולה, אז בוודאי".
רובינהוד עצמה השיקה פלטפורמת מסחר בקריפטו ב-2018, שזוכה להצלחה. לפני כמה חודשים חשפו בחברה כי הם בוחנים את האפשרות של השקת ארנק קריפטו, ורשימת ההמתנה כוללת מעל מיליון לקוחות.
בנקמן-פרייד עשה את הונו - הנאמד ב-11 מיליארד דולר - מהקמת FTX, אחת מפלטפורמות המסחר בקריפטו הגדולות בעולם, שהוא משמש כמנכ"ל שלה. בעבר הצהיר על כוונתו לתרום חלק גדול מכספו לצדקה ולמטרות אחרות. FTX בעצמה מעבירה 1% מההכנסות שלה לצדקה. בנקמן-פרייד היה אחד התורמים הגדולים למסע הבחירות של ג'ו ביידן.