סגור

בגלל הברקזיט: ריינאייר תימחק מהבורסה בלונדון בדצמבר

חברת הלואו קוסט נדרשת להימצא בבעלות של גורמים באיחוד האירופי: "היקף המסחר בלונדון אינו מצדיק את העלויות"

חברת הלואו קוסט האירית ריינאייר הודיעה שהיא מתכוונת להימחק מהבורסה בלונדון בדצמבר, ותלתה את האשם בברקזיט.

החברה, שרמזה בתחילת החודש כי תמשיך להיסחר רק בבורסה בדבלין, הודיעה כי יום המסחר האחרון שלה בלונדון יהיה 17 בדצמבר.
"כפי שמראות תוצאות הביניים שלנו, ובעקבות רמת מעורבות המשקיעים, ריינאייר החליטה לבטל את הרישום שלה בלונדון. היקף המסחר של המניות בלונדון אינו מצדיק את העלויות", הודיעה החברה.
ריינאייר הודיעה ב-2020 כי אזרחים בריטים, כמו אזרחי שאר המדינות שאינן חברות באיחוד האירופי, לא יוכלו החל מינואר 2021 לרכוש מניות רגילות של החברה. הסיבה: חברות תעופה אירופאיות חייבות להימצא בבעלות של גורמים בתוך האיחוד, ולאחר הברקזיט, גורמים בריטיים אינם נכללים בהגדרה הזאת.

1 צפייה בגלריה
חברת תעופה ריינאייר Ryanair טיסה מטוס
חברת תעופה ריינאייר Ryanair טיסה מטוס
מטוס של ריינאייר
(צילום: בלומברג)
מנכ"ל ריינאייר, מייקל אולירי, אמר מוקדם יותר החודש כי בעקבות הברקזיט, שיעור המניות המוחזקות על ידי גורמים מהאיחוד האירופי ירד מתחת ל-50%, וכי הנציבות האירופית דרשה ממנו לנקוט צעדים בנושא. "זוהי תוצאה בלתי נמנעת של הברקזיט. אנחנו חייבים להיות בבעלות האיחוד, והיציאה מבורסת לונדון היא חלק מהמגמה הזאת", הסביר.
מניית ריינאייר מאבדת כעת 2.7% בבורסה בדבלין ובלונדון; מתחילת השנה ירדה בכ-2.5%, לעומת ירידה ממוצעת של 11% של מדד חברות התעופה, ה-EMEA, של בלומברג.
בעוד כמה חברות נעלמו מבורסת לונדון, ריינאייר היא הראשונה שתולה זאת בברקזיט. פעילותה של חברת הלואו קוסט הגדולה באירופה מרוכזת בשדה התעופה לונדון סטנסטד, שלא יהיה מושפע מהמהלך.