סגור

התוכנה לניהול מלאי חתכה את הכנסות קליל

ההכנסות של יצרנית מוצרי האלומיניום לבנייה ירדו ב־13% ברבעון השלישי. יחד עם הזינוק במחיר האלומיניום, הרווח הנקי של קליל צנח ב־48%

הרבעון השלישי של השנה לא היה קל עבור יצרנית מוצרי האלומיניום לבנייה קליל שבשליטת היו"ר צורי דבוש (64.8%). ההכנסות עמדו על 82.3 מיליון שקל. מדובר על ירידה של 12.9% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. הירידה בהכנסות התרחשה גם בגלל מיעוט ימי עבודה ברבעון, בשל העיתוי של חגי תשרי, אבל בעיקר בשל שיבוש במערכת שמנהלת את המלאי.
"במסגרת הטמעת מודולים מסויימים שנוגעים לשרשרת האספקה והמכירות של תוכנת מחשוב מפעלית (ERP של חברת פריוריטי) בחברה, נגרמו שיבושים בתוכנת המחשב המעדכנת את המלאי. כפועל יוצא, נגרמו עיכובים באספקת הזמנות ללקוחות", לשון הדו"חות שפורסמו היום. להערכת החברה, הדבר הוביל לפגיעה במכירות בהיקף של 10-15 מיליון שקל.

1 צפייה בגלריה
מפעל קליל תעשיות
מפעל קליל תעשיות
מפעל של קליל תעשיות
(צילום: יח"צ)

במקביל, במהלך הרבעון השלישי מחיר האלומיניום זינק ב־55% למחיר ממוצע של 2,647 דולר לטון. התוצאה התבטאה היטב בשורת הרווח הגולמי של החברה, שהסתכם ב־19.4 מיליון שקל ברבעון, ירידה של 38.3%. גם שיעור הרווחיות הגולמית ירד מ־33.3% בתקופה המקבילה ל־23.6% ברבעון הנוכחי. כתוצאה מכך, הרווח התפעולי קרס ב־53% והסתכם ב־9.2 מיליון שקל. שיעור הרווח התפעולי ירד מ־20.7% בתקופה המקבילה ל־11.1% ברבעון הנוכחי.
הדבר הוביל לכך שהשורה התחתונה, שורת הרווח הנקי, התכווצה ב־48% והסתכמה ב־8.5 מיליון שקל בלבד. עם זאת, בתשעת החודשים הראשונים של השנה קליל מציגה צמיחה. ההכנסות עלו ב־12.7% וגם הרווח הנקי צמח ב־3.2%.