סגור
מייסד אאוטבריין ירון גלאי
ירון גלאי, ממייסדי אאוטבריין (צילום: באדיבות אאוטבריין)

אחרי עוד שנה מאכזבת: מייסד אאוטבריין ירון גלאי פורש מתפקיד המנכ"ל

גלאי ישאר בתפקיד יו"ר חברת המלצות האינטרנט וישמש כיועץ לחברה, ויפרוש עד סוף 2024; בחמש השנים האחרונות שימש כמנכ"ל משותף לצידו של דיוויד קוסטמן, שישאר החל מאפריל כמנכ"ל יחיד; במקביל החברה הציגה תוצאות מאכזבות ברבעון הקודם ותחזית חלשה ל-2024

חברת המלצות האינטרנט אאוטבריין מפרסמת דוחות כספיים חלשים עם שחיקה בהכנסות וחולשה גם בשורה התחתונה, ובמקביל מודיעה על פרישתו של ירון גלאי מתפקיד המנכ"ל, בחודש אפריל הקרוב.
גלאי נמנה עם הצוות המיייסד של החברה ועמד בראשה במשך 17 שנה. בחמש השנים האחרונות שימש כמנכ"ל משותף לצידו של דיוויד קוסטמן, שישאר כעת כמנכ"ל יחיד. גלאי ישאר בתפקיד יו"ר אאוטבריין וישמש כיועץ לחברה, ויפרוש משני התפקידים הללו עד סוף 2024.
מאז שהפכה לחברה ציבורית בגל ההנפקות של 2021 לא הצליחה אאוטבריין להציג צמיחה משמעותית בהכנסותיה ורק במחצית השניה של 2023 היא רשמה שיפור קל במדדים התפעוליים. עם זאת, במבט שנתי הכנסותיה ירדו ב-6% לרמה של 935.8 מיליון דולר ברוטו והרווח הגולמי ירד ב-4%.
בשורה התחתונה רשמה אאוטבריין רווח של 10 מיליון דולר, אך הוא כולל תקבול חד פעמי של 14 מיליון דולר. כאן מדובר בשיפור לעומת הפסד של 24 מיליון דולר ב-2022. לאחר שב-2022 היא שרפה 22 מיליון דולר במזומן, בשנה שעברה הצליחה החברה להקטין את קצב שריפת המזומנים ל-6.5 מיליון דולר.
בתחזית לשנה הבאה צופה אאוטבריין שיפור קל בלבד ללא בשורה של ממש, מה שמחדד שוב את הפער העצום שנפער בינה לבין טאבולה, בניהולו של המייסד אדם סינגולדה, שהחלה את דרכה באותו שוק ומאז עקפה אותה בביצועים וכתוצאה מכך גם בשווי.
מניית אאוטבריין מאבדת בפתיחת המסחר בניו יורק 3% לשווי של 190 מיליון דולר, בעוד שטאבולה, שפירסמה את תוצאותיה מוקדם יותר השבוע נסחרת בשווי של 1.3 מיליארד דולר. ב-2020 תיכננו שתי החברות להתמזג לחברה אחת שתוביל את שוק המלצות התוכן באינטרנט, אך הוא התפוצץ בסופו של דבר, מה שפעל בדיעבד לרעתה של אאוטבריין.