סגור

בלעדי לכלכליסט
דיסקונט קפיטל רוכשת 20% מסטימצקי לפי שווי של 235 מיליון שקל

זרוע ההשקעות של בנק דיסקונט צפויה לחתום בימים הקרובים על ההשקעה ברשת הספרים שבבעלות יפית גרינברג (ג. יפית) ומשפחתה ומשפחת מיתר

הבנקים ממשיכים להשקיע בחברות קמעונאות. לכלכליסט נודע, כי דיסקונט קפיטל, זרוע ההשקעות של בנק דיסקונט, קונה 20% מחברת הספרים סטימצקי, לפי שווי של כ-235 מיליון שקל לרשת. החתימה צפויה בימים הקרובים.
סטימצקי נמצאת בבעלות משפחת גרינברג ומשפחת מיתר, לצד משקיעים נוספים שרכשו את הרשת בשנת 2014 מקרן מרקסטון.

2 צפייה בגלריה
יפית גרינברג יור ג יפית
יפית גרינברג יור ג יפית
יפית גרינברג, בעלת השליטה בסטימצקי
(צילום: עמית שעל)

קבוצת המשקיעים בראשות ג. יפית קנתה בשעתו את הרשת תמורת ספיגת החובות בגובה 100 מיליון שקל - 80 מיליון שקל לספקים ועוד 20 מיליון שקל שהיו חסרים בקופות הפיצויים של העובדים. מאז נכנסה משפחת גרינברג לרשת, ביצע המנכ"ל אייל גרינברג תוכנית הבראה של סגירת סניפים מפסידים, צמצום שטחי מסחר ופיטורי עובדים. לרשת כיום אין חובות.
דיסקונט קפיטל היא זרוע ההשקעות של בנק דיסקונט ומנוהלת על ידי המנכ"לית הילה חימי אלפרט. החברה בעלת השקעות במחלבות גד ובגלידות פלדמן, וכן מושקעת בחברת הלווינים ISI ובחברת מרינה גרופ שעוסקת בגידול פטריות.

2 צפייה בגלריה
הילה חימי
הילה חימי
הילה חימי אלפרט
(צילום: רמי זרניגר)
שוק הספרים בישראל מגלגל כ-650 מיליון שקל בשנה. בניגוד לשוק האופנה, שבו צרכנים יכולים לבצע רכישות גדולות באתרי אונליין זרים, בספרים מחסום השפה מצמצם את זליגת הקניות בחו"ל.
על אף התקופות הקשות והרגולציה שהוטלה על הענ ף, לצד החשש כי צריכת הספרים תקטן, שוק הספרים נחשב לשוק יציב שמתאים עצמו למגמות. סטימצקי נותרה מותג חזק שמהווה פלטפורמה גם למכירת צעצועים ומשחקי חשיבה.