סגור

דורי נאוי מנסה להגדיל את חלקו בהאחים נאוי, שוב

לאחר שכשל באוגוסט, בעל השליטה (45%) בחברה הגיש הצעת רכש ל־7.6% מהמניות תמורת 75 מיליון שקל

דורי נאוי מנסה שוב להגדיל את חלקו בחברת האשראי החוץ־בנקאי האחים נאוי. נאוי, בעל השליטה בחברה (45%), הגיש הצעת רכש ל־2.5 מיליון מניות (7.6%) במחיר של 30 שקל למניה ובתמורה כוללת של 75 מיליון שקל. מדובר בפרמיה קלה ביחס למחיר הפתיחה של המניה בבורסה אתמול (29.1 שקל). במידה שההצעה תתקבל יגדיל דורי נאוי את אחזקותיו ל־52.6%.
בית ההשקעות אלטשולר שחם הוא המוסדי שמחזיק בחברה בשיעור הגבוה ביותר (15%) ובאופן טבעי הצעת הרכש מכוונת גם אליו. כך או כך, על מנת שהצעת הרכש אכן תצא לפועל, שיעור ההיענות צריך להיות של מניות שמהוות 5% מהחברה לפחות.
מצד נאוי מדובר בניסיון שני בתוך שלושה חודשים להגדיל את חלקו בחברה. באוגוסט האחרון הציע נאוי לרכוש מניות בהיקף של 120 מיליון שקל, במחיר של 24 שקל למניה. הצעת הרכש לא צלחה, בעקבות היענות נמוכה לנוכח המחיר המוצע (בעת ההצעה מחיר המניה הסתכם במעט יותר מ־24 שקל) וזו בוטלה לאחר זמן קצר.
בתוך כך, האחים נאוי פרסמה אתמול את הדו"חות שלה לרבעון השלישי של 2021. תיק האשראי של החברה חצה לראשונה את רף ה־3 מיליארד שקל, נתון שהופך את החברה לבעלת התיק הגדול בענף האשראי החוץ־בנקאי. הכנסות המימון נטו הסתכמו ב־36 מיליון שקל, עלייה של 24% בהשוואה להכנסות מימון נטו של 29 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הנקי ברבעון השלישי של שנת 2021 הסתכם ב־28 מיליון שקל — זינוק של 55% בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2020.
1 צפייה בגלריה
דורי נאוי מ בעלי קבוצת אחים נאוי בע"מ
דורי נאוי מ בעלי קבוצת אחים נאוי בע"מ
דורי נאוי
(צילום: עמית שעל)