סגור

ההתפטרות המפתיעה שתאפשר לביידן לחזק שליטה ברגולציה על הבנקים

ילנה מקוויליאמס, יו"ר תאגיד ביטוח הפיקדונות הפדרלי, שמונתה על ידי טראמפ, הודיעה כי תסיים את תפקידה בעוד חודש; לאחרונה שררה מחלוקת בינה לבין הנציגים הדמוקרטים בדירקטוריון התאגיד בנוגע למיזוגי בנקים, ועתה סגנה מרטין גרינברג, שמתח ביקורת על הקלת הרגולציה, ינסה לתפוס את מקומה

ילנה מקוויליאמס, יו"ר תאגיד ביטוח הפיקדונות הפדרלי (FDIC), שמונתה על ידי הנשיא לשעבר דונלד טראמפ, הודיעה אתמול (ו') שבכוונתה לעזוב את תפקידה בחודש הבא.


לפי CNBC, בהודעה מפתיעה מסרה מקוויליאמס שתתפטר מתפקידה ב-4 בפברואר. המהלך נותן לנשיא ג'ו ביידן הזדמנות נוספת לחזק את שליטתו ברגולציה על הבנקים.

2 צפייה בגלריה
דונלד טראמפ 2.6.21
דונלד טראמפ 2.6.21
דונלד טראמפ
(רויטרס)

מקוויליאמס עובדת ב-FDIC מאז 2018, וחלקה לאחרונה על שינויים שהוצעו על ידי הנציגים הדמוקרטים מהקונגרס לגבי האופן בו מתנהלת הסוכנות בנוגע למיזוגי בנקים. הדמוקרטים מחזיקים ברוב בדירקטוריון התאגיד, וסגן היו"ר מרטין גרינברג ינסה כעת לתפוס את כס היו"ר. גרינברג התבטא נגד הפעולות הדה-רגולטוריות שננקטו בשנים האחרונות על ידי הבנק הפדרלי, אשר משכו גם ביקורת מהסנאטורית אליזבת וורן הדמוקרטית.
מקוויליאמס לא מסרה מדוע בכוונתה להתפטר, ואמרה רק שהיה זה "כבוד אדיר" בשבילה לשרת את ה-FDIC, הבנק הפדרלי והסנאט, שם החזיקה במספר תפקידים, כולל סגנית מנהלת הסגל בלשכה העליונה של ועדת הבנקאות.
2 צפייה בגלריה
ילנה מק'וויליאמס יו"ר התאגיד לביטוח פקדונות
ילנה מק'וויליאמס יו"ר התאגיד לביטוח פקדונות
ילנה מקוויליאמס
(צילום: גטי)

"במהלך שירותי הסוכנות התמקדה במשימה הבסיסית לשמר ולטעת ביטחון במערכת הבנקאות שלנו, ובאותו הזמן לקדם חדשנות, חיזוק ההכללה הפיננסית, שיפור השקיפות ותמיכה בבנקים קהילתיים, כולל באמצעות יצירת ה-Mission Driven Bank Fund", אמרה מקוויליאמס. "כיום הבנקים ממשיכים לשמור על רמות הון ונזילות גבוהות כדי לתמוך במתן הלוואות ולהגן מפני הפסדים אפשריים".
המהלך של מקוויליאמס מגיע בשעה שביידן מנסה לאייש עוד עמדה רגולטורית חשובה, סגן יו"ר הפד לענייני פיקוח, אשר חולשת על המערכת הפיננסית. לפי דיווחים מהזמן האחרון, ביידן עשוי למנות את מושלת הבנק הפדרלי לשעבר שרה בלום רסקין לתפקיד.