סגור

בלעדי
גיוס ראשון במניות לארנה גרופ תחת צחי אבו: גייסה 50 מיליון שקל בהנפקה פרטית

בהנפקה השתתפו ג'קי בן־זקן, קרן הגידור ספרה, ילין לפידות וגם וליו בייס ששימש כחתם. החברה מתכננת לגייס 50 מיליון שקל נוספים בקרוב

ארנה גרופ מציינת גיוס ראשון במניות תחת השליטה של צחי אבו. ארנה גרופ גייסה 50 מיליון שקל בהנפקה פרטית בהשתתפות אבו וג'קי בן־זקן, שהוא בעל מניות מיעוט בחברה, וכן קרן הגידור ספרה, ילין לפידות ובית ההשקעות וליו בייס, שגם הוביל את ההנפקה כחתם.

החברה צפויה לגייס הון של 50 מיליון שקל נוספים בקרוב. לפני הגיוס נסחרה ארנה גרופ בשווי של 326 מיליון שקל. החברה הכפילה את שוויה פי ארבעה מאז רכש אבו את השליטה בה מידי מרכוס ובר השוייצרי בפברואר השנה. העסקה נעשתה תמורת 130 מיליון דולר, מהם 15 מיליון דולר עבור מניותיו של ובר בחברה, ועוד 115 מיליון דולר להחזר הלוואות בעלים של החברה.
המהלך הנוכחי נועד לחזק את ההון של החברה, שעמד בסוף יוני על 48 מיליון שקל בלבד. למעשה הגיוס מכפיל את הסכום ומכין את החברה למהלכים אסטרטגיים שהיא מתכננת כדי להאיץ את הצמיחה שלה.
כיום מחזיקה ארנה גרופ במרכז מסחרי סטאר באשדוד (75%) בשותפות עם חברת הביטוח הפניקס (25%). הפניקס דחתה הצעה למכור את חלקה לארנה לפי שווי של יותר ממיליארד שקל, 50% יותר מהשווי בו רשום המרכז בספרי ארנה. עם זאת, נראה שארנה צפויה להעלות את הצעתה לחברת הביטוח בשבועות הקרובים.
2 צפייה בגלריה
צחי אבו איש עסקים אשדוד ארנה 1
צחי אבו איש עסקים אשדוד ארנה 1
צחי אבו
(צילום: לירון אטדגי )
הקניון בנהריה, שמצוי במיקום אסטרטגי בעיר, סבל מתפוסה נמוכה אולם כיום זו מתקרבת ל־100%. צחי נחמיאס, שרכש את ארנה גרופ לפני שנתיים באמצעות מגה אור הבורסאית, חזר בו מהרכישה בשל הצפות בקניון והנזק שנוצר לו בעטיין. ארנה מכרה לפני כשלושה חודשים קרקע הסמוכה לקניון זה. הקרקע, שהיתה רשומה בספרים בשווי של כ־20 מיליון שקל בעת שרכשה אותה הקבוצה, נמכרה ב־108 מיליון שקל.
בנוסף, בבעלות החברה קניון בקפריסין, שנרכש ברבעון שעבר מהמנהלים המיוחדים של בסר אירופה תמורת 90 מיליון יורו. הקניון בלימסול, שמציג תפוסה של 100%, משתרע על פני 30 אלף מ"ר שטח להשכרה, עם 130 שוכרים. לקניון NOI (רווח תפעולי נטו) שנתי מייצג של 8 מיליון יורו בקירוב.
ארנה הודיעה לפני שבועיים על מכירה של אחת הקרקעות הבעייתיות שלה, באסטנה בירת קזחסטן, תמורת 12.2 מיליון דולר. בשלב זה נחתם מזכר הבנות שאמור להיות מתורגם להסכם מחייב בשבועות הקרובים. הקרקע נרכשה בתקופה שבה שלטו בחברה אברהם נניקשוילי ובן־זקן, בעסקה שעוררה ביקורת והסבה לחברה הפסדים כבדים.
ארנה רשמה הכנסות של 31 מיליון שקל משני הקניונים שלה במחצית הראשונה של 2021, והפסד של 5.2 מיליון שקל. זאת לעומת הפסד של 68.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב־2020.
עד היום עסק אבו בפעילות נדל"ן פרטית בעיקר בדרום הארץ, בחברה שייסד אביו יחיאל אבו וקרויה על שמו. הכניסה שלו לשוק ההון, כמו כניסה של כל בעל הון פרטי שנכנס לפעילות ציבורית, מלווה בחשדנות מסוימת מצד הגופים המוסדיים. הגיוס הוא הצעד המשותף הראשון של ארנה עם השוק והוא יהווה מבחן לצעדים בהמשך.
2 צפייה בגלריה
קניון ארנה נהריה
קניון ארנה נהריה
קניון ארנה נהריה
(צילום: גיל נחושתן)