סגור

מנכ"ל ישראכרט רון וקסלר פורש - בתום כהונה של 5.5 שנים

מאז שמונתה היו"ר החדשה לחברה תמר יסעור, ההערכה היתה שווקסלר יפרוש - הוא מסיים קדנציה סוערת במהלכה הופרדה ישראכרט מבנק הפועלים והפכה לחברה ללא גרעין שליטה. וקסלר הודיע לדירקטוריון כי בשלה העת לסיים את תפקידו, לקראת עדכון התוכנית האסטרטגית של החברה

מנכ"ל חברת כרטיסי האשראי ישראכרט רון וקסלר פורש מתפקידו, בתום כהונה של חמש שנים וחצי.


ישראכרט היא חברה ללא גרעין שליטה, ובהתאם עוצמתו של המנכ"ל גבוהה במיוחד. לפני כמה חודשים מונתה לתפקיד יו"ר החברה תמר יסעור, שנחשבת ליו"ר דומיננטית. מאז מינויה נשמעו הערכות כי וקסלר יסיים את תפקידו בקרוב. טרם ידוע מי יחליף אותו בתפקיד, ודירקטוריון החברה מינה ועדת איתור בראשות יסעור.
וקסלר הודיע היום לדירקטוריון על עזיבתו, ואמר כי בשלה העת לסיים את תפקידו, לאחר השלמת כהונה של כשש שנים כמנכ"ל, ולקראת עדכון התוכנית האסטרטגית של החברה.

1 צפייה בגלריה
רון וקסלר מנכ"ל ישראכרט 26.5.21
רון וקסלר מנכ"ל ישראכרט 26.5.21
רון וקסלר
(צילום: סיון פרג')

המנכ"ל הפורש, דוקטור בפילוסופיה בהשכלתו, הגיע לישראכרט מבנק הפועלים, שם כיהן כראש חטיבת האסטרטגיה. לפני כן כיהן במספר תפקידים הן בבנק הפועלים והן בישראכרט.
וקסלר עבר קדנציה סוערת ומאתגרת, במהלכה נפרדה ישראכרט מהבעלות הדומיננטית של בנק הפועלים והפכה לחברה ציבורית שהונפקה בבורסה, ובסופו של דבר לחברה ללא גרעין שליטה.
המעמד החדש כחברה ציבורית חשף את החברה לדרישות לביצועים מצד המשקיעים. לאחר שהונפקה איבדה המניה 30% משווייה, וכך גם בוצעה חלופה בתפקיד היו"ר - יסעור החליפה את אייל דשא. בחודשים האחרונים התאוששה המניה וכיום היא נסחרת לפי שווי של 2.62 מיליארד שקל, בדומה לשווי בו הונפקה לפני שנתיים.
בתקופת כהונתו של וקסלר פרץ משבר הקורונה (שהיה אחד הגורמים לנפילה במניה), שטלטל את ענף כרטיסי האשראי. היקף השימוש בכרטיסי אשראי צנח בחדות, בעיקר בתקופת הסגר הראשון, וכך גם נרשמה ירידה בביקוש לאשראי צרכני, שהיה מנוע הצמיחה של החברה בשנים האחרונות. בנוסף התמודד וקסלר עם המהפכה בעולם התשלומים והמעבר לתחום הארנקים הדיגיטליים.