סגור

בלעדי לכלכליסט
חברת ICR ומצלאוי יקימו פרויקט נדל"ן של 1.8 מיליארד שקל בבת-ים

במסגרת פרויקט ההתחדשות העירונית יוקמו 560 דירות בארבעה מגדלים, יחד עם 1,600 מ"ר למסחר ו־15 אלף מ"ר למלונאות

עסקה גדולה נוספת תוך שבוע לחברת הנדל"ן ICR. לכלכליסט נודע כי החברה חתמה עם חברת הנדל"ן מצלאוי על עסקה בפרויקט התחדשות עירונית (פינוי בינוי) בבת ים, להקמת 560 דירות (מתוכן 380 למכירה), 1,600 מ"ר שטחי מסחר ו־15 אלף מ"ר שטחי מלונאות, בשלושה מגדלים של 30 קומות ומגדל נוסף של 10 קומות. היקף ההכנסות הצפוי בפרויקט עומד על כ־1.8 מיליארד שקל (כולל מע"מ).
המתחם המדובר נמצא במרחק הליכה מהחוף הצפוני של בת ים, במתחם הרחובות רוטשילד־הרצל־ליבסקינד. סטטוס החתימות כרגע הוא של 85% מדיירי המתחם. הפרויקט נמצא בסמוך לפרויקט נוסף של ICR, בפינת הרחובות שדרות ירושלים וסוקולוב, בו יוקמו 2 מגדלי מגורים של 30 קומות הכוללים 220 דירות ו־300 מ"ר מסחר.

2 צפייה בגלריה
הדמיית מתחם רוטשילד בת ים דרום מערב
הדמיית מתחם רוטשילד בת ים דרום מערב
הדמיית מתחם רוטשילד בת ים, דרום מערב
(וויופוינט)

במסגרת התוכנית ייהרסו 9 בנייני מגורים ישנים עם 160 דירות ובמקומן ייבנו כאמור 560 דירות חדשות למגורים.
ICR, המנוהלת בידי מורדי שבת מצויה בשליטת ישראל קנדה (50%) הבורסאית שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר, האחים נקש עודד רז ואבי חורמרו (42.5%) ולאומי פרטנרס של בנק לאומי (7.5%).
לאומי פרטנרס נכנס להשקעה בחברה רק בשבוע שעבר, עם כ־70 מיליון שקל תמורת 15% מהחברה של האחים נקש, רז וחורמרו, שמחזיקה ב־50% מ־ICR.
האחרונה היא למעשה מנרב פרויקטים לשעבר, שישראל קנדה רכשה לפני שנה מאברהם קוזניצקי תמורת כ־550 מיליון שקל. ICR עוסקת בייזום, תכנון והקמת פרויקטים (חלקם עם שותפים) בתחום ההתחדשות העירונית, הכוללים כ־8,200 דירות, מתוכן קרוב ל־6,100 לשיווק.

2 צפייה בגלריה
ברק רוזן
ברק רוזן
ברק רוזן, מבעלי השליטה בישראל קנדה
(צילום: חן גלילי )

החברת פעילה בנתניה, הרצליה, עכו, חיפה, גבעתיים, בת ים, ירושלים, אשדוד ובעיקר בתל אביב. היא מתמחה במגורי יוקרה באזורי ביקוש לצד בניית שכונות מגורים.
בשבוע שעבר זכתה החברה בחמישה מתוך שישה מתחמים במכרז של רשות מקרקעי ישראל, בהם תהיה שותפה בבניית 827 דירות בדרום רמת השרון בחמישה מגרשים, בעלות קרקע של 1.88 מיליארד שקל. מדובר באחת העסקאות המשמעותיות על קרקעות מדינה. ישראל קנדה נסחרת בשווי 4 מיליארד שקל בבורסה.
מצלאוי, המצויה בשליטת סמיר מצלאוי ואלי קנפלר, נסחרת בשווי 433 מיליון שקל בבורסה בתל אביב ועוסקת ביזום דירות למגורים ונדל"ן מניב. החברה נקלעה למצוקה תזרימית ב־2015, ממנה נחלצה, בין היתר, עם כניסתו של קנפלר החרדי כשותף ב־2016.