סגור

הרומן של נשיא אל סלבדור עם הביטקוין: "קנינו עכשיו במחיר זול"

נאיב בוקלה צייץ בהתלהבות כי מדינתו רכשה 150 מטבעות בשווי של 6.4 מיליון דולר - אחזקותיה במטבע הקריפטו עלו לכמעט 30 מיליון דולר; אל סלבדור היא המדינה הראשונה בעולם שהפכה את המטבע לרשמי בארצה, אך ההשקה נחלה כישלון והפילה את ערך הביטקוין שמאז לא התאושש

אל סלבדור לא מרפה ממטבע הקריפטו המפורסם בעולם – נשיא המדינה נאיב בוקלה צייץ בטוויטר היום כי מדינתו רכשה 150 מטבעות נוספים בשווי של 6.4 מיליון דולר.


בוקאלה הוסיף כי מדינתו רכשה מטבעות נוספים בעקבות מחירו הזול יחסית של הביטקוין בספטמבר אחרי שירד במחירו ביותר מ-10,000 דולר. הביטקוין נסחר השבוע בשפל של שישה שבועות, כששוק הקריפטו נגרר אחר הירידה השבועית בוול סטריט.

2 צפייה בגלריה
חייל חמוש שומר על כספומט ביטקוין באל סלבדור
חייל חמוש שומר על כספומט ביטקוין באל סלבדור
חייל חמוש שומר על כספומט ביטקוין באל סלבדור
(גטי)

אחזקותיה של אל סלבדור במטבע הקריפטו מטפס כעת לשווי של 29.7 מיליון דולר והיא מחזיקה עתה ב-700 מטבעות, כך לפי הנשיא בוקלה. בהמשך לציוץ אמר בוקלה כי "אי אפשר להפסיד כשאתה קונה במחיר נמוך אחרי נסיגה בשווי".


כזכור, אל סלבדור היא המדינה הראשונה שהפכה את הביטקוין למטבע רשמי בארצה, כשבחודש יוני הצביעו חברי הפרלמנט במדינה ברוב גדול של 62 מתוך 84. אזרחי המדינה יכולים לקנות מוצרים ולשלם מסים בביטקוין, לא פחות.

2 צפייה בגלריה
אל סלבדור 2
אל סלבדור 2
אל סלבדור
(צילום: רויטרס)

אך השקת המטבע כשרשמי לא עברה חלק, ואף פגעה בערכו של הביטקוין בתחילת החודש הנוכחי, כשהמטבע טרם התאושש מאז. הביטקוין צנח ביום ההשקה ב-17% ל-43 אלף דולר אחרי שכבר נסחר בשווי של מעל ל-50 אלף דולר. האת'ר מחק 20% מערכו.
אחרי אל סלבדור, אוקראינה אישרה החודש את הביטקוין כמטבע חוקי. אוקראינה היא למעשה המדינה החמישית בתוך חמישה שבועות שמניחה תשתית חוקית עבור שוק הקריפטו. כמעט פה אחד אימץ הפרלמנט האוקראיני חוק שמתיר ומסדיר את השימוש במטבעות קריפטו.