סגור

בעקבות קשיים בהשקת הביטקוין באל סלבדור: ירידות חדות בשוק הקריפטו

אל סלבדור הכריזה היום על הביטקוין כמטבע רשמי, אבל נאלצה להוריד מהאוויר את הארנק הדיגיטלי שדרכו הבטיחה לחלק ביטקוין לאזרחים. הביטקוין צנח ב-17% ל-43,050 דולר, האת'ר צלל ב-20%

הביטקוין צנח היום ב-17% לרמה הנמוכה ביותר זה חודש ימים - זאת על רקע קשיים בהשקתו כמטבע רשמי - צעד היסטורי שעליו הודיעה אל סלבדור היום (ג'). כך מדווחת כעת סוכנות בלומברג.


בעקבות ביקושים גדולים למטבע, נאלצה אל סלבדור להוריד מהאוויר את אפליקציית הארנק הדיגיטלי שדרכו היא הבטיחה לחלק לאזרחים ביטקוין, והבטיחה להעלותו מחדש בהמשך היום.
מטבע הקריפטו ירד עד רמה של 43,050 דולר והפחית מערכו יותר מ -10% תוך שעה לאחר שטיפס כבר מעל לרמה של 50,000 דולר. מדד הקריפטו של בלומברג, העוקב אחר כמה ממטבעות הקריפטו הבולטים, איבד מערכו עד 19%, בעוד שנכסים דיגיטליים אחרים כמו את'ר ודש צנחו ב-20%.

1 צפייה בגלריה
נשיא אל סלבדור נאיב בוקלה
נשיא אל סלבדור נאיב בוקלה
נשיא אל סלבדור נאיב בוקלה
(AP)
על רקע הקשיים בהשקת הביטקוין באל סלבדור, קרא הנשיא נאיב בוקלה לסיוע מהמשתמשים שכבר הורידו את אפליקציית הארנק הדיגיטלי כדי לבדוק אם הוא עובד כמו שצריך.
"האם תוכלו בבקשה להירשם ולכתוב בהערות אם יש תקלות כלשהן או שהתהליך כולו עובד כמו שצריך", הוא כתב בטוויטר למשתמשים.
אל סלבדור הפכה למדינה הראשונה בעולם שמאמצת את הביטקוין כמטבע רשמי, מה שמהווה מבחן משמעותי עבורו.
בימים האחרונים תיאמו ביניהם משתמשים בטוויטר ורדיט תוכניות לרכישה המונית של ביטקוין בשווי 30 דולר כדי לחגוג את השקתו של הביטקוין כמטבע רשמי באל סלבדור. תיאום הרכישות נעשה כפי שהתבצע בקמפיינים קודמים לרכישת "מניות מם" כמו גיימסטופ.
אם הניסוי של אל סלבדור יצליח, מדינות אחרות עשויות לבצע מהלך דומה. אימוץ הביטקוין במדינה אמור לקבל דחיפה ראשונית מארנק הביטקוין הממשלתי. כל אזרח שנרשם אליו עם תעודת זהות באל סלבדור זכאי לקבל ביטקוין בשווי 30 דולר.