סגור

עסקה ראשונה תחת פימי: אמת מחשוב רוכשת את יוניטסק בעד 95 מיליון שקל

חברת ה-IT שבשליטת ישי דוידי דיווחה על רכישת השליטה בקבוצת יוניטסק מידי אלכס פורטאס; שתי חברות מרכיבות את הקבוצה, שמתמחה בפיתוח והטמעה של פתרונות מידע ומחשוב – יוניטסק עצמה וסיגמא; מטמיעה מערכות של אורקל, סיילספורס וסאפ

אמת מחשוב, חברת ה-IT שבשליטת קרן פימי, דיווחה היום כי היא רוכשת את השליטה (86.67%) בקבוצת יוניטסק מידי אלכס פורטאס, וזאת בתמורה של עד 95 מיליון שקל. למעשה מדובר ברכישת השליטה בשתי חברות שונות שמרכיבות את קבוצת יוניטסק, שמתמחה בפיתוח והטמעה של פתרונות מידע ומחשוב – יוניטסק עצמה וסיגמא. יוניטסק מטמיעה בקרב לקוחותיה מערכות של ענקיות תוכנה כגון אורקל, סיילספורס וסאפ.


אמת מחשוב, שמנוהלת על ידי יואב וינברג, תשלם 77 מיליון שקל עבור המניות, והמוכרים יוכלו להיפגש עם 18.3 מיליון שקל נוספים בתוך שלוש שנים, בכפוף לעמידה ביעדים. לפי הדיווח של החברה לבורסה, בכוונתה לממן את הרכישה באמצעות מימון בנקאי. פורטאס, המכהן כמנכ"ל החברה, התחייב להמשיך בתפקידו.

1 צפייה בגלריה
יואב וינברג מנכל אמת מיחשוב
יואב וינברג מנכל אמת מיחשוב
יואב וינברג, מנכ"ל אמת מחשוב
(צילום: עמית שעל)

המכירות של קבוצת יוניטסק כולה (כלומר, יוניטסק וסיגמא יחד) עמדו על 84.7 מיליון שקל במחצית הראשונה של השנה, הרווח התפעולי המצרפי עמד על 9.9 מיליון שקל והרווח הנקי של שתי החברות הסתכם ב-8 מיליון שקל. תוצאות אלו משקפות הכנסות שנתיות של כ-169 מיליון שקל, רווח תפעולי שלכ-20 מיליון שקל ורווח נקי של 16 מיליון שקל בשנה. מדובר על עלייה ביחס לתוצאות הקבוצה ב-2020, אז היא הציגה הכנסות של 159 מיליון שקל, רווח תפעולי של 19.5 מיליון שקל ורווח נקי של 8.3 מיליון שקל.
לשם השוואה, ההכנסות של אמת מחשוב במחצית הראשונה של השנה עלו ב-2.1% והסתכמו ב-708.3 מיליון שקל, הרווח התפעולי, שהסתכם ב-24.4 מיליון שקל, צנח ב-32%, והרווח הנקי עמד על 15.9 מיליון שקל – ירידה של כמעט 32% בהשוואה למחצית הראשונה של 2020.
בחודש ינואר האחרון פימי, קרן הפרייבט אקוויטי הגדולה בישראל שמנוהלת על ידי ישי דוידי, רכשה את השליטה (62%) באמת מחשוב תמורת 450 מיליון שקל ולפי שווי חברה של 720 מיליון שקל. באותה העת, דובר על דיסקאונט ביחס לשווי השוק של החברה שעמד על 767 מיליון שקל. המוכרים היו יגאל שפר, שרגא שחק, ראובן שריפט, יעקב ולטר, שרה שחק ווינברג עצמו, שממנו פימי ביקשה להישאר כמנכ"ל, תוך שהיא ממנה מטעמה את גילון בק, אחד השותפים הבכירים בקרן, ליו"ר.
קבוצת יוניטסק מטמיעה מערכות של אורקל, סיילספורס וסאפ
בתגובה לדיווח על העסקה לרכישת השליטה ביוניטסק, מניית אמת מחשוב עלתה בכ-7% ובכך השלימה עלייה של 50% מתחילת השנה. כיום החברה נסחרת בשווי שוק של 893.5 מיליון שקל – 24% יותר מהשווי שלפיו רכשה פימי את השליטה.
וינברג מסר כי "אנו שמחים להודיע על עסקה משמעותית זו המהווה קפיצת מדרגה ביישום אסטרטגיית החברה להרחבת פעילותה בתחום התוכנה. הפעילות המשותפת עם פימי מאפשרת לנו להאיץ את אסטרטגיית הצמיחה, ואנו ממשיכים לבחון רכישות נוספות בתחום התוכנה בארץ ובעולם". פרוטאס, מנכ"ל קבוצת יוניטסק, מסר כי "אנו נרגשים מהחיבור עם קבוצת אמת מחשוב".