סגור

בלעדי לכלכליסט
כלל ביטוח וקרן חצבים רכשו מניות איי.אי.אס החזקות ב־50 מיליון שקל

חברת הביטוח וקרן ההשקעות הן אלה שרכשו בסוף השבוע 4.57% מחברת הנדל"ן שבשליטתו של חיים גייר. המכירה, בהנחה של 6%, הגדילה את אחזקות הציבור ואיי.אי.אס תיכנס למדד ת"א־פמילי

כלל ביטוח וקרן חצבים רכשו מניות של חברת הנדל"ן איי.אי.אס החזקות ב־50 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי שני גופים אלה הם שביצעו את הרכישה שעליה דיווחה איי.אי.אס שבשליטת (45.63%) חיים גייר בסוף השבוע. המהלך נועד להגדיל את אחזקות הציבור באיי.אי.אס ל־30%, ובעקבותיו החברה תצטרף למדד ת"א־פמילי. איי.אי.אס דיווחה בסוף השבוע כי מכרה 240 אלף מניות המהוות 4.57% מהון המניות שלה לשני גופים תמורת כ־50 מיליון שקל ובמחיר של 208 שקל למניה, כ־6% מתחת למחיר של 222 שקל בו סגרה המניה את המסחר ביום חמישי.


איי.אי.אס נסחרת לפי שווי 1.2 מיליארד שקל, כששווי האחזקה של גייר בחברה עומד על 666 מיליון שקל. לאיי.אי.אס שני נכסים מרכזיים: אחזקה בפארק התעשייה פלמחים, מתחם המשמש לתעשייה, לוגיסטיקה ולהתפלת מים, המשתרע על שטח של כ־300 אלף מ"ר, ופרויקט איירפארק בערבה, שבמסגרתו היא מקימה מתחם לשיפוץ, השבחה וביצוע פעולות נוספות במטוסים, במתחם הצמוד לבסיס עובדה של צה"ל, לאחר שקיבלה את האישור הנדרש ממשרד הבטחון.

1 צפייה בגלריה
מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה
מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה
מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה
(צילום: עמית שעל)
המוסדי הגדול ביותר בחברה הוא בית ההשקעות מיטב דש (9.7%) בעוד הפניקס מחזיקה יחד עם החברה־הבת אקסלנס ב־5.3% מהמניות ואיש העסקים דני טוקטלי מחזיק ב־5.9%. כלל ביטוח, שתחום ההשקעות בה מנוהל בידי יוסי דורי, מנכ"ל כנף, לא הפכה בעקבות הרכישה לבעלת עניין באיי.אי.אס.
חצבים היא קרן גידור שהקים נדב גרינשפון, לשעבר סגן יו"ר אפריקה ישראל. גרינשפון הקים ב־2019 את קרדיטו, קרן ההשקעות למימון קבוצות רכישה, והצטרף לחצבים - חברת קרנות קטנה, שהוקמה שלוש שנים קודם על ידי יורם הדר ומנוהלת על ידיו, שגיב פרידמן, ששימש בעבר כמנהל השקעות במיטב דש, ולירן ברוך, ששימש בעבר כמנהל השקעות בבית ההשקעות מור.
איי.אי.אס רשמה רווח נקי של 47 מיליון שקל ב־2020 ושל 35 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2021. ההון העצמי של החברה עומד על 788 מיליון שקל נכון לסוף הרבעון הראשון של 2021.