סגור

שווי חנויות הפופ-אפ התל-אביביות של נלה דיגיטל זינק פי 6 בפחות משנה

החברה גייסה 2 מיליון דולר לחברה-הבת ספוטנגו לפי שווי 12 מיליון דולר, לעומת גיוס לפי שווי של 1.8 מיליון דולר לפני 10 חודשים

לא רק שוק הדיור התל-אביבי רותח ורושם עליות מחירים. גם מחירי החנויות מזנקים - ובשיעור חד. חברת נלה דיגיטל קומרס, הפועלת בתחום הסחר, דיווחה לבורסה כי החברה-הבת שלה ספוטנגו השלימה גיוס של 2 מיליון דולר לפי שווי של 12 מיליון דולר. מדובר בזינוק של פי 6 ויותר בשווי של ספוטנגו בפרק זמן של 10 חודשים. זאת לאחר שנלה דיגיטל ביצעה השקעה בספוטנגו לפי שווי חברה של 1.8 מיליון דולר.
ספוטנגו הקימה מערכת לניהול חנויות פופ-אפ - חללים שמיועדים למסחר לתקופה קצרה. הגיוס החדש מיועד לסייע לה להתרחב לשווקים חדשים בחו"ל, בין היתר בלונדון, פריז וניו יורק. החברה מחזיקה בחנויות שהיא משכירה לזמן קצר, בין היתר במרכז עזריאלי בתל אביב, ברחוב דיזנגוף ובשוק הפשפשים ביפו.

1 צפייה בגלריה
קובי לקסר מבעלי נלה
קובי לקסר מבעלי נלה
קובי לקסר, מבעלי נלה
(צילום: פרג')

נלה דיגיטל קומרס פועלת בכמה תחומים נוספים, ובהם העמדת אשראי לסוחרים באתרי אי-קומרס ומסחר ישיר באמזון דרך רכישה של חנויות ומותגים מקוונים. מניית החברה מטפסת במסחר בבורסה ב-4.4% לשווי שוק של 121 מיליון שקל. מתחילת השנה עלתה המניה ב-97%.
מנכ"ל נלה דיגיטל קומרס הוא יעקב לקסר, שמחזיק ב-50% מאגרופרומיס שוקי הון, וב-50% הנותרים מחזיקים ערי סטימצקי ואשתו. סטימצקי הוא שותפו השקט של לקסר באגרופרומיס, שהיא בעלת המניות הגדולה בנלה דיגיטל (31.6%).