סגור
כנס מוסדיים אמיר כהנוביץ'
אמיר כהנוביץ' (צילום: אוראל כהן)

בלעדי
מעבר מפתיע: הכלכלן הראשי של הפניקס עובר לסוכנות שנאבקת בה

אמיר כהנוביץ' עוזב את חברת הביטוח לטובת סוכנות הביטוח פרופיט, שמצויה איתה בסכסוך עסקי; הוא ישמש משנה למנכ"לים אסף בנאי ושלומי אלברג, וכן ככלכלן הראשי; כלכליסט חשף שהפניקס הודיעה לפרופיט על ניתוק הקשר איתה בטענה כי האחרונה מעבירה לקוחות שלה למתחרות

מעבר מפתיע בעולם ההשקעות: הכלכלן הראשי של הפניקס עובר לסוכנות עמה היא נמצאת בסכסוך עסקי.
לכלכליסט נודע כי אמיר כהנוביץ', עוזב את חברת הביטוח ועובר לסוכנות הביטוח פרופיט. כהנוביץ' ישמש כמשנה לאסף בנאי ושלומי אלברג המנכ"לים של פרופיט, וכן ככלכלן הראשי של הסוכנות.
המעבר של כהנוביץ' לפרופיט נעשה בשעה מתקיים מאבק ציבורי ומשפטי בין הפניקס לפרופיט. כלכליסט חשף בחודש אוגוסט כי הפניקס הודיעה לסוכנות פרופיט כי לא תעבוד איתה יותר - החלטה שמנתקת את הקשר בין שניים מהגופים המובילים בשוק החיסכון ארוך הטווח.
הפניקס טענו בפני מנכ"ל פרופיט כי הסוכנים של האחרונה מבצעים טוויסטינג. כלומר מעבירים את החוסכים של הפניקס לחברות מתחרות תמורת עמלה נוספת. על פי נתונים שנחשפו בכלכליסט, במחצית הראשונה של השנה הסוכנים של בפרופיט הוציאו 111 מיליון שקל של לקוחות החברה והעבירו למתחרים.
בפרופיט טענו כי מדובר בנקמנות של חברת הביטוח לאחר שהנהלת פרופיט סירבה להצעות הרכישה של הפניקס, ובנאי (40%) לצד שותפו אלברג (40%) ביקשו להישאר סוכנות עצמאית. בנוסף, למרות בקשות הפניקס, פרופיט סירבה לשמש כמשמרת לקוחות עבור חברת הביטוח.
בעקבות הפסקת העבודה, שלחה סוכנות פרופיט מכתב התראה לפני תביעה להפניקס וגם ועדת הכספים של הכנסת תדון בנושא ביום רביעי הקרוב בעקבות פניית הסוכנות.
הפניקס היא גוף הביטוח, הגמל והפנסיה השני בגודלו במשק עם היקף נכסים של 386 מיליארד שקל. פרופיט היא סוכנות ההפצה העצמאית הגדולה ביותר בשוק, עם היקף נכסים של יותר מ-50 מיליארד שקל.
כהנוביץ' מכהן ככלכלן הראשי של הפניקס מאז 2013. לפני כן שימש ככלכלן הראשי בכלל ביטוח. להפניקס הגיע על רקע מכירת כלל פיננסים. לאורך כהונתו בעשור האחרון בהפניקס שימש כ"פנים" של הארגון בכל הנוגע להשקפת החברה בנושאי מאקרו כלכלה. כהנוביץ' אמור להתחיל את תפקידו בפרופיט בחודש הבא.
כהנוביץ' הוא הבכיר השני שעוזב את הפניקס לטובת פרופיט. לפני כחודש הצטרף אליה דניאל כהן שמשמש כדירקטור ובעתיד יוקצו לו חלק ממניות הסוכנות. כהן כיהן כמנכ"ל חברת הגמל של הפניקס עד חודש מאי השנה, טרם החל המאבק בין שני הגופים. את כהן החליף בתפקידו בהפניקס החליף אור חרוש.
מהפניקס נמסר כי "כהנוביץ' סיים את עבודתו בחברה ואני מאחלים לו בהצלחה בהמשך דרכו".
מפרופיט נמסר כי "אנו שמחים על הצטרפותו הצפויה של כהנוביץ'. אנחנו מאמינים שניסיונו הרב יאפשר להרחיב את פעילות הקבוצה בכל התחומים לטובת הסוכנים והלקוחות".
כהנוביץ עצמו מסר כי "אני שמח ונרגש על ההצטרפות לפרופיט, בית הסוכן הגדול והמוביל בישראל ומודה לקבוצת הפניקס על ההזדמנות להיות חלק מהקבוצה הגדולה והמובילה בישראל ועל עשור של הצלחות משותפות".