סגור

סימן נוסף למשבר במניות הטכנולוגיה: סופטבנק בשנה הגרועה בתולדותיה

ענקית ההשקעות היפנית דיווחה על הפסד עתק של 13.2 מיליארד דולר בשנה הפיסקאלית האחרונה שתמה במרץ; סופטבנק מושקעת בשנים האחרונות בעיקר במניות טכנולוגיה, בהן אמזון, טסלה, נטפליקס ועוד - כולן ספגו השנה נפילה של עשרות אחוזים בשווי

ענקית ההשקעות היפנית סופטבנק נפלה ב-8% בבורסת טוקיו אחרי שדיווחה על ההפסד השנתי הגרוע בתולדותיה. סופטבנק פועלת כבר ארבעה עשורים.


מדובר בהפסד בסכום של 13.2 מיליארד דולר בשנה הפיסקאלית של 2021 שתמה בסוף מרץ. ברקע, הנפילה השנה במניות הטכנולוגיה בשוקי העולם, בין היתר בוול סטריט, בהן משקיעה סופטבנק.

1 צפייה בגלריה
מאסאיושי סון מייסד ומנכ"ל סופטבנק
מאסאיושי סון מייסד ומנכ"ל סופטבנק
מאסאיושי סון מייסד ומנכ"ל סופטבנק
(צילום: בלומברג)

סופטבנק, אותה ייסד מאסאיושי סון, מחזיקה בקרן השקעות עם שווי נכסים שעומד על סכום שנע סביב 100 מיליארד דולר. היא מושקעת בעיקר במניות טכנולוגיה, בהן אמזון, טסלה, נטפליקס ועוד - כולן חטפו השנה נפילה של עשרות אחוזים בשווי.
כזכור, בעיצומו של משבר הקורונה ב-2020, רכשה סופטבנק אופציות למניות טכנולוגיה במהלך ספטמבר של אותה שנה, בשווי של 50 מיליארד דולר - והביאה לראלי בשוקי ההון. כך לפי דיווחים בוול סטריט ג'ורנל ובפייננשל טיימס. בין ההשקעות הבולטות היו אמזון, מיקרוסופט, נטפליקס, טסלה ועוד.
אמנם העליות בבורסות ב-2020 החלו כבר קודם, כששוקי המניות התאוששו בחודשים הקודמים מהמכה שחטפו במרץ ממגיפת הקורונה - אך ענקית ההשקעות היפנית נתנה פוש נוסף למניות הטכנולוגיה שהובילו את המגמה הירוקה ולשיאים חדשים בוול סטריט, בין השאר על רקע המעבר של רבים לאורח חיים מקוון.