סגור

הדו"ח האחרון של רן עוז במגדל ביטוח: הרווח הכולל זינק פי 9

חברת הביטוח סיכמה את הרבעון השלישי עם רווח כולל של 416 מיליון שקל, לעומת רווח של 47 מיליון שקל ברבעון המקביל. מאז 2018 החליף בעל השליטה שלמה אליהו 8 מנכ"לים ויו"רים במגדל, ועשוי להדיח בקרוב גם את היו"ר הנוכחי יפתח רון טל, אחרי שלושה חודשים בתפקיד

חברת הביטוח מגדל פרסמה הבוקר את הדו"חות הכספיים שלה לרבעון השלישי ולתשעת החודשים הראשונים של השנה. היום הוא גם יום העבודה האחרון של מנכ"ל החברה רן עוז שעובר לנהל את חברת כרטיסי האשראי ישראכרט. עוז עוזב תוך שהחברה תחת ניהולו מציגה בתשעת החודשים הראשונים את שורת הרווח הנקי הגבוהה בתולדותיה.
חברת הביטוח רשמה רווח כולל של 416 מיליון שקל, גבוה פי 8.8 מהרווח הכולל של 47 מיליון שקל שרשמה ברבעון המקביל בשנה שעברה. בעקבות היציאה ממשבר הקורונה של המשק הישראלי רשמה מגדל בתשעת החודשים הראשונים של השנה רווח שיא של 983 מיליון שקל לעומת הפסד כולל בסך 13 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2020.
3 צפייה בגלריה
בית מגדל ביטוח בפתח תקווה
בית מגדל ביטוח בפתח תקווה
בית מגדל ביטוח בפתח תקווה
(יח"צ)
ההבדלים ברווח נבעו מהעלייה ברווחי השקעות שהסתכמו ב-180 מיליון שקל, לעומת הפסד של 90 מיליון שקל ברבעון המקביל.
כמו כן, הרווח בביטוח החיים זינק בעקבות השינוי של עקום הריבית והשינוי בפקטור ההיוון, לפיו נקבעות גודל העתודות הנדרש מחברות הביטוח. גם בית ההשקעות של חברת הביטוח, מגדל שוקי הון, שמנוהל ע"י שגיא שטיין, תמך בתוצאות והציג רווח של 16 מיליון שקל לעומת 6 מיליון שקל ברבעון המקביל.
הפרמיות ברבעון הסתכמו ב-17 מיליארד שקל, עלייה של כ-3% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, שהתבטאה בעיקרה בתחומי ביטוח חיים וחסכון ארוך טווח ובריאות וקוזזה בחלקה בשל קיטון בפרמיות ביטוח כללי, בעיקר בביטוחי הרכב.
3 צפייה בגלריה
מוסף שבועי 5.8.21 יפתח רון טל
מוסף שבועי 5.8.21 יפתח רון טל
יפתח רון טל, יו"ר מגדל ביטוח
(צילום: יונתן בלום)
מגדל סובלת מאי יציבות בהנהלתה, כאשר מאז 2018 הוחלפו על ידי בעל השליטה שלמה אליהו (64%), 8 מנכ"לים ויו"רים. בשבוע שעבר דיווח כלכליסט כי גם היו"ר הנוכחי יפתח רון טל עשוי למצוא את עצמו בקרוב מחוץ לחברת הביטוח בשל מתיחות מקצועית ואישית בינו לבין בעל השליטה.
רון טל מונה לפני שלושה חודשים בלבד, ואם יעזוב יצטרף לעוז המנכ"ל ולגיא פישר מנהל ההשקעות הראשי של החברה, שיעזוב גם הוא את תפקידו לקראת סוף דצמבר. את עוז יחליף שגיא יוגב, שהיה בכיר בחברת הביטוח הראל, ולפישר טרם נמצא מחליף.
על רקע העזיבה התכופה של בכירים, אימצה בחודש שעבר מגדל שינוי במדיניות התגמול. במדיניות התגמול החדשה יתאפשר להנהלת החברה להבטיח מענק אי תחרות למנכ"לים ויו"רים עתידיים של חברת הביטוח אם יצליחו לשרוד בחברה יותר מ-18 חודשים. גובה המענק יהיה שווה לעד תשעה חודשים משכרו של המנכ"ל.
3 צפייה בגלריה
שלמה אליהו בעל השליטה במגדל
שלמה אליהו בעל השליטה במגדל
שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל
(עמית שעל)