סגור
רני צים בעל השליטה  יו"ר רני צים מרכזי קניות
רני צים (צילום: מאיר אדרי )

56% זה לא מספיק: רני צים מגדיל את חלקו בוואליו קפיטל

צים רוכש 7.1% בחברת האשראי החוץ-בנקאי והחברה-האם של פסגות משרון פלאצ'י תמורת 36.5 מיליון שקל - פרמיה של 35% על מחיר המניה בסגירת העסקה; היחסים בין פלאצ'י, בעל המניות השלישי בגודלו, לחברה היו מעורערים

בעל השליטה בוואליו קפיטל מגדיל את אחזקותיו בחברה: חברת האשראי החוץ בנקאי דיווחה היום (ב') שבעל השליטה רני צים, שמחזיק ב-55.8% ירכוש את אחזקותיו של שרון פלאצ'י שעומדות על 7.1% תמורת 36.5 מיליון שקל - פרמיה של 35% על מחיר המניה בעת סגירת העסקה.
צים, שמחזיק גם ברשת מרכזי הקניות שנושאת את שמו, ירכוש את המניות בשתי פעימות לא שוות במחיר של 1.95 שקלים למניה ושני שקלים למניה. בנוסף, צים ירכוש את 5.8 מיליון האופציות של פלאצ'י תמורת שני שקלים למניה.
פלאצ'י הוא בעל המניות השלישי בגודלו בוואליו קפיטל. בעל המניות השני הוא המנכ"ל יניב בנדר שמחזיק ב-8.3% מהחברה.
אחזקת פלאצ'י הושגה ממכירת השלד הבורסאי שהיה ברשותו לוואליו קפיטל, תמורת 10 מיליון שקל. בהמשך יחסי החברה ופלאצ'י עלו לשרטון כאשר וואליו קפיטל טענה שפלאצ'י אינו עומד בהסכם ביניהם כיוון שהוא לא מנקה את השלד הבורסאי אלא שומר על תיק האשראי שסיפק ללקוחותיו.
כמו כן, החברה טענה כי הצ'ק של פלאצ'י, שבו רכש חלק מנכסי החברה חזר לאחר שהוא ביטל אותו. למרות זאת, פלאצ'י רכש מניות ב-5.9 מיליון שקל במסגרת גיוס הון שביצעה החברה באמצעות הנפקת מניות ולאחר מכן רכש מניות בבורסה ב-6.7 מיליון שקל, במטרה לשמור על חלקו היחסי בה.
בשיא המאבק בין הצדדים, פלאצ'י מנע בחודש פברואר האחרון את מינוי יגאל פטרן כדירקטור חיצוני, למרות המלצת החברה. מהלך זה עלול היה להביא לחיסול התוכנית להעביר את משרדי החברה לבני ברק מתל אביב. וואליו קפיטל וצים שקלו באותם ימים לתבוע את פלאצ'י, אולם מאז הגיעו הצדדים לפשרות ואף הסכימו להצביע לחיוב על מינוי קרן קיבוביץ לתפקיד הדירקטורית חיצונית בחברה לתקופת כהונה של שלוש שנים.