סגור
נאיב בוקלה נשיא אל סלבדור
נאיב בוקלה נשיא אל סלבדור (צילום: רויטרס)

לא מוותר: נשיא אל סלבדור הודיע על רכישה נוספת של 80 ביטקוין

בעקבות זאת הסכום הכולל שהוציאה המדינה על רכישת מטבע הקריפטו מאז אושר כמטבע חוקי עומד על 106.3 מיליון דולר - ומשקף הפסד של 57%

נאיב בוקלה, נשיא אל סלבדור, מגדיל את ההימור שלו על מטבעות קריפטו, על אף הירידות החדות בשוק בחודשים האחרונים. לפי ציוץ שפרסם בוקלה בטוויטר, הממשלה רכשה ביום חמישי 80 ביטקוין במחיר של 19 אלף דולר לאחד. בעקבות זאת הסכום הכולל שהוציאה המדינה על רכישת ביטקוין מאז אושר בשנה שעברה כמטבע חוקי עומד על 106.3 מיליון דולר, כך לפי החישובים שערכו בסוכנות הידיעות בלומברג המתבססים על הציוצים של בוקלה. שווי האחזקות הללו עומד כעת על 45.8 מיליון דולר, כלומר הפסד של 57%.


"אל סלבדור רכשה היום 80 ביטקוין ב-19 אלף דולר לאחד", כתב בוקלה בציוץ. "ביטקוין הוא העתיד! תודה שנמכר בזול".
המחיר של הביטקוין צנח ב-63% מאז הרכישה הראשונה של בוקלה בתחילת ספטמבר בשנה שעברה. הממשלה באל סלבדור לא מפרסמת נתונים על אחזקות מטבעות הקריפטו שלה. "די ברור שהעמדה השורית של הנשיא בוקלה לא נפגעה מהצניחה של קרוב ל-60% במחיר הביטקוין", הגיב ג'ון רוקי, אנליסט בחברת המחקר 22V Research. "לא נופתע אם ימשיך להחזיק בעמדה השורית גם כשהביטקוין ייסחר במחיר של 10 אלף דולר".
ההימור של אל סלבדור על הביטקוין מעמיק משבר חובות במדינה, שמתמודדת עם גירעון פיסקאלי ומצפה לה תשלום אג"ח של 800 מיליון דולר בינואר. החשש מאי היכולת של אל סלבדור להשיג את המימון הנדרש לתשלום החובות גרם לכך שסוכנות דירוג האשראי S&P הורידה החודש את דירוג האשראי של המדינה לרמה של CCC+, בדומה לדירוג של מדינות כמו אוקראינה וארגנטינה.