סגור

מוטי בן משה הוא שותפו של מנכ"ל אקספון לשעבר בניסיון לרכוש את החברה

איציק בן אליעזר נכנס למירוץ לרכישת חברת הסלולר שנקלעה לקשיים, עם הצעה של 170-162 מיליון שקל. עד כה לא היה ידוע מי המשקיעים הפיננסיים שעומדים מאחוריו

איש העסקים מוטי בן משה הוא האיש שעומד מאחורי איציק בן אליעזר, מנכ"ל אקספון לשעבר, בניסיון לרכוש את אקספון - חברת הסלולר שנקלעה לקשיים והגישה בקשה להסדר נושים.


לפני כמה שבועות נכנס בן אליעזר למירוץ לרכישת אקספון עם הצעה שעומדת על 170-162 מיליון שקל, תוך שהוא מביא את הניסיון שלו כמנכ"ל החברה לשעבר אל השולחן. עד כה לא היה ידוע מי המשקיעים הפיננסיים שעומדים מאחוריו.
בן משה, על פי גורמים בשוק התקשורת, לוקח חלק פעיל בניסיון הרכישה של פעילות הסלולר של אקספון. הוא אף השתתף במגעים מול סלקום על אפשרות לחבירה אליהם ברשת המשותפת ביום שאחרי - במקרה שהחברה החדשה תמשיך במתווה של בעלת רישיון מלא (MNO), ולא תהפוך למפעילה וירטואלית (MVNO). לסלקום יש כיום הסכם שיתוף רשתות עם אקספון.
מוטי בן משה נחשף לציבור הישראלי כאשר רכש את השליטה בקבוצת אי.די.בי ביחד עם אדוארדו אלשטיין אחרי שהחברה נקלעה לחדלות פירעון תחת נוחי דנקנר. רכישת השליטה באי.די.בי לוותה במאבק ייצרי ורווי השמצות בין דנקנר לבינו. בהמשך הדרך נקלע בן משה לסכסוך עם השותף החדש שלו עד שמכר לו את אחזקותיו בחברה בהפסד של מאות מיליוני שקלים.
כפי שהתברר בהמשך, ההחלטה של בן משה למכור היתה נכונה, שכן אי.די.בי תחת אלשטיין לא הצליחה להתאושש ונקלעה שוב לחדלות פירעון.
במקביל בן משה פנה לאפיקים אחרים ורכש בהליך דומה את השליטה בקבוצת אלון רבוע כחול, בהשקעה שנחשבת למוצלחת במיוחד עבורו. תחת קבוצה זו מרוכזות השקעותיו בתחום הריטייל (נעמן גרופ), דור אלון ורבוע כחול נדל"ן. לבן משה גם אחזקות נפרדות בקרן AMI של איפקס ורשת חדרי הכושר הולמס פלייס. רכישת השליטה בפעילות הסלולר של אקספון יכולה לפיכך להשתלב בזרוע הקמעונאות שלו.

1 צפייה בגלריה
מוטי בן משה
מוטי בן משה
מוטי בן משה
(צילום: אוראל כהן)