סגור
Arm שבבים שבב
שבב של Arm (צילום: REUTERS/Dado Ruvic)

הנפקת השנה בוול סטריט: arm הציבה יעד - שווי של 52 מיליארד דולר

ענקית השבבים הבריטית הצהירה כי תנפיק 9.4% ממניותיה בטווח שבין 47-51 דולר למניה; טווח המחירים יאפשר לבעלים סופטבנק לגייס 4.9 מיליארד דולר; אפל, גוגל, אנבידיה, אינטל ו-TSMC מתכננות לרכוש מניות בשוווי של עד 735 מיליון דולר

יצרנית השבבים הבריטית arm הגישה היום (ג') מסמכים מעודכנים לקראת ההנפקה המתוכננת שלה בבורסות ניו יורק, ולפיהם טווח המחיר למניה יעמוד בין 47 ל-51 דולר לפי שווי שוק של 52 מיליארד דולר, כך לפי דיווחים באתרים כלכליים בחו"ל. רק 9.4% ממניות arm יונפקו לציבור. ההנפקה צפויה לצאת לפועל סביב 13 בספטמבר.
ביום שבת דווח בוול סטריט ג'ורנל כי החברה מכוונת בהנפקה הציבורית הראשונה (IPO) להערכת שווי של 50-55 מיליארד דולר, שתהפוך אותה להנפקה הגדולה ביותר עד כה השנה.
בתשקיף שהגישה arm לפני ההנפקה ציינה כי הרווחים נפלו ברבעון האחרון ביותר מ-50%, וזאת בשל ההאטה במכירות הסמארטפונים. עם זאת, החברה התרחבה בשנים האחרונים לתחומים נוספים בייצור השבבים וההערכה היא כי המכירות יעלו הודות לכניסה לתחום הבינה המלאכותית.
בשנה הפיסקאלית האחרונה סיפקה החברה 30 מיליארד שבבים, עלייה של 70% לעומת שנה קודם לכן, כך לפי התשקיף.
טווח המחירים הנוכחי יאפשר לבעלים סופטבנק לגייס בהנפקה 4.9 מיליארד דולר. משקיעים בולטים נוספים הכוללים את אפל, גוגל, אנבידיה, אינטל ו-TSMC, מתכננים לרכוש מניות בשוווי של עד 735 מיליון דולר במחיר ההנפקה, כך לפי הודעה שפרסמה החברה.
השבבים ש-arm מייצרת משמשים במרבית הסמארטפונים והמכשירים הניידים. היא נרכשה בידי סופטבנק ב-2016 עבור 32 מיליארד דולר. ב-2017 מכרה סופטבנק כ-25% מהחברה לקרן ויז'ן שלה במחיר של 8 מיליארד דולר.