סגור

בלעדי לכלכליסט
רעידת אדמה: רן עוז בדרך לעזוב את מגדל ביטוח, ימונה למנכ"ל ישראכרט

מנכ"ל מגדל ביטוח הופיע אמש בפני ועדת האיתור שהקימה חברת כרטיסי האשראי לאיוש תפקיד המנכ"ל. הוועדה פנתה לרן עוז בלחץ המוסדיים שמחזיקים בישראכרט, בצירוף המסר שאם ירצה בתפקיד, הוא יקבל אותו. עוז סגר לאחרונה שנתיים סוערות במגדל. כמנכ"ל ישראכרט, עוז לא יהיה כפוף למגבלת שכר הבכירים

דרמה במגדל ביטוח: ל"כלכליסט" נודע כי המנכ"ל רן עוז בדרך לעזוב את החברה על מנת להתמנות לתפקיד מנכ"ל חברת כרטיסי האשראי ישראכרט. עוז הופיע אמש בפני ועדת האיתור שהקימה החברה במטרה לאייש את תפקיד המנכ"ל. הוועדה היא שפנתה אליו, וזאת בלחץ הגופים המוסדיים שמחזיקים בישראכרט, שנסחרת ללא גרעין שליטה. הפנייה מהוועדה הגיעה בצירוף המסר שאם עוז ירצה בתפקיד, הוא יקבל אותו. הפנייה הובילה לשיחות ראשוניות בין הצדדים, ולאחר מכן להופעה של עוז בפני הוועדה.

2 צפייה בגלריה
רן עוז כנס ESG
רן עוז כנס ESG
רן עוז
(צילום: אוראל כהן)

2 צפייה בגלריה
מיכל קיסוס הרצוג
מיכל קיסוס הרצוג
מיכל קיסוס הרצוג
(צילום: אולפן כלכליסט)
לעוז רקע משמעותי בעולם הפיננסים: הוא כיהן בתפקידים בכירים בבנקים הפועלים ודיסקונט, בהם יו"ר חברת כרטיסי האשראי כאל. לפני שנתיים עזב את התפקיד לטובת מגדל, וחווה סערות רבות מאז. במהלך תקופתו הודח ניר גלעד מתפקיד היו"ר, ועוז מצא את עצמו בעימות חזיתי מול מחליפו – מוטי רוזן, מנכ"ל מנורה מבטחים לשעבר. במידה מסוימת, העימות היה גם מול אליהו. עוז העמיד אולטימטום שאילץ את הדירקטוריון לבחור בין השניים. הדירקטוריון בחר בסופו של דבר בעוז, והדיח את רוזן, שכיהן שלושה חודשים בלבד בתפקיד. במקום רוזן נבחר יפתח רון־טל, יו"ר חברת החשמל, שייכנס לתפקיד בחודש הבא. בשלב זה לא ידוע מהי תפיסת עולמו בכל הנוגע למגדל ביטוח. עם זאת, בין עוז לאליהו יש פערים שנוגעים לאופן שבו הם תופסים את האסטרטגיה הנכונה למגדל ביטוח. רון־טל, שמונה על ידי אליהו, עשוי לנסות להוביל למימוש האסטרטגיה של בעל השליטה. עוז שואף להחליף בעצמו את רוזן בתפקיד מנכ"ל מגדל אחזקות, החברה־האם הציבורית של מגדל ביטוח. אם אליהו יחליט למנות מישהו אחר לתפקיד, כמו רון־טל, הדבר צפוי להקל על עוז בקבלת ההחלטה לעזוב את מגדל ולעבור לישראכרט, חרף העובדה שמדובר בחברה קטנה ממגדל ביטוח (מגדל, שמנהלת 280 מיליארד שקל, נסחרת בשווי שוק של 4.7 מיליארד שקל, בעוד ישראכרט נסחרת לפי שווי של 2.4 מיליארד שקל). מה שעוד עומד לטובת ישראכרט הוא העובדה שהחברה אינה כפופה למגבלת חוק שכר הבכירים במערכת הפיננסית, בעוד במגדל ביטוח עוז כפוף למגבלה.
עוז אינו המועמד היחיד לתפקיד מנכ"ל ישראכרט. מועמדים נוספים הם אורי אלון, המשנה למנכ"ל ישראכרט והאחראי על אסטרטגיה, שיווק וביטוח; וכן הילה ערן־זיק, לשעבר מנהלת הסיכונים הראשית של בנק לאומי, לה היכרות עם יו"ר ישראכרט תמר יסעור מימיהן המשותפים בלאומי.
ברקע ההליך עומדים פיטוריה של מיכל קיסוס-הרצוג, מנכ"לית פפר, הבנק הדיגיטלי של לאומי, מתפקידה על רקע מועמדותה לתפקיד מנכ"לית ישראכרט.