$
בורסת ת"א

העימות במגדל בין היו"ר למנכ"ל: הדירקטוריון התפזר ללא הכרעה

הדיון בריב הסמכויות בין מוטי רוזן ורן עוז נמשך שש שעות, כשהדירקטוריון מנסה לפשר בין הצדדים אך ללא הצלחה; לכלכליסט נודע כי הפסקת הדיון נועדה ככל הנראה לאפשר לרוזן להתפטר מיוזמתו; המנכ"ל עוז הודיע לאחרונה כי לא יוכל להמשיך בתפקידו כשרוזן משמש כיו"ר

גולן חזני 23:3209.03.21

דירקטוריון חברת מגדל התפזר לפני שעה קלה מבלי לקבל החלטה בנושא העימות היו"ר מוטי רוזן והמנכ"ל רן עוז, ומבלי שהצליח לפשר בין הצדדים. הישיבה תימשך מחר (ד') בבוקר.

 

הדירקטוריון דן במשך שש שעות בשאלת הקונפליקט בין רוזן ועוז. עוז הודיע לאחרונה כי לא יוכל להמשיך כמנכ"ל במצב הנוכחי עם רוזן כיו"ר, לאחר שהאחרון התערב בעבודתו, ניסה לקחת מסמכויותיו וכינה אותו "סלפן עובדות". רוזן אמר כי פניו לשלום אם כי עוז חתר תחתיו.

 

לכלכליסט נודע כי הפסקת הפגישה וקביעתה להמשך למחר בבוקר נועדה ככל הנראה לאפשר לרוזן לפרוש ולהגיש התפטרות כדי לצאת מהאירוע בצורה מכובדת ולא להגיע למצב שבו הדירקטוריון מצביע על הדחתו. מרבית חברי הדירקטוריון תומכים בהשארתו של עוז וסבורים כי נוכחותו בעת הזו חיונית להצלחת החברה, גם אם חלקם סבורים כי לרוזן איכויות משלו, ובעיקר ניסיון בתחום הביטוח. יחסי כוחות אלו באו לביטוח בישיבה הארוכה שבה דן הדירקטוריון בנושא ובין היתר שמע שוב את עמדתם של השניים. המנכ"ל עמד על דעתו לפיה איננו יכול להמשיך עם רוזן.

 

ככל הידוע, עוז זוכה כאמור לגיבוי של רוב חברי הדירקטוריון. הדירקטורים מאוכזבים מהעובדה שרוזן, שנכנס לתפקידו לפני כחודשיים, יצר מעורבות אגרסיבית מדי בעבודת הניהול של החברה. גורמים במגדל מספרים שרוזן הבטיח לדירקטוריון 100 ימי שקט לאחר הכניסה אבל כבר אחרי קצת יותר מחודש נקלע לעימות עם עוז.

 

עוז הופיע שלשום בפני דירקטוריון החברה והבהיר כי הוא ורוזן לא יכולים להמשיך זה לצד זה וכי על הדירקטוריון לקבל החלטה מהירה בשאלה מי מהם ימשיך. הדירקטוריון מינה את כרמי גילון ורונית בודו לנסות לפשר בין השניים. עוז ניהל פגישות עם השניים אבל לא מוכן להתפשר, לאחר שרוזן טען שסילף את דבריו בסיכום של פגישת גישור שקיימו עם בעל השליטה שלמה אליהו.  

מימין: מוטי רוזן, בעל השליטה שלמה אליהו והמנכ"ל רן עוז מימין: מוטי רוזן, בעל השליטה שלמה אליהו והמנכ"ל רן עוז צילומים: אוראל כהן, גיא אסיאג, חיים צח

 

x