סגור

נטפליקס איבדה מנויים לראשונה זה עשור; המניה מתרסקת במסחר המאוחר

ענקית הסטרימינג איבדה 200 אלף מנויים ברבעון הראשון, והמניה מתרסקת ביותר מ-20% במסחר המאוחר. ההכנסות היו נמוכות מהצפי והסתכמו ב-7.9 מיליארד דולר. הפסקת הפעילות ברוסיה גרעה 700 אלף מנויים. לנטפליקס חוב משמעותי של 14.6 מיליארד דולר

וול סטריט המתינה בציפייה דרוכה לדו"חות הכספיים של מלכת הסטרימינג נטפליקס, לאחר שברבעון הקודם מנייתה קרסה ביותר מ-20% לאור תחזית מאכזבת לתוספת מנויים חדשים. נטפליקס לא סיפקה את הסחורה גם הפעם, עם ירידה של 200 אלף במספר המנויים, נתון שגרוע יותר מהתחזית המונמכת שדיברה על תוספת של 2.5 מיליון מנויים חדשים. בתקופה המקבילה אשתקד הוסיפה החברה 4 מיליון מנויים חדשים. מדובר באובדן מנויים ראשון זה עשור עבור נטפליקס, עובדה שמפילה כעת את מנייתה שוב ביותר מ-20% במסחר שלאחר הסגירה. במהלך המסחר המניה דווקא נהנתה מן האווירה האופטימית בוול סטריט ועלתה ב-3%.


על רקע זה גם ההכנסות היו נמוכות מהצפוי ברמה של 7.9 מיליארד דולר, לעומת תחזית ל-7.95 מיליארד דולר, מה שמצביע על קצב צמיחה נמוך של כ-7%. בנטפליקס ציינו כי שיעורי החדירה הגבוהים יחד עם מכת שיתוף הסיסמאות שנטפליקס סובלת ממנה וכן כניסה של מתחרות חדשות גרמו להאטה משמעותית. דווקא בשורת הרווח הצליחה נטפליקס לספק תוצאה גבוהה מהצפוי עם רווח של 3.53 דולרים למניה, לעומת צפי ל-2.91 דולרים למניה, אבל זה לא עזר לה לנוכח התחזית המאכזבת קדימה, שמניחה ירידה נוספת ועמוקה יותר של מנויים ברמה של 2 מיליון מנויים, בין היתר בגלל עצירת השירות ברוסיה. בנטפליקס ציינו כי להערכת החברה מעבר ל-222 מיליון מנויים משלמים, כ-100 מיליון משקי בית נהנים מהשירות בלי לשלם בגלל שיתוף הסיסמאות.

1 צפייה בגלריה
נטפליקס טלוויזיה סטרימינג
נטפליקס טלוויזיה סטרימינג
נטפליקס
(צילום: גטי אימג'ס)

הפסקת הפעילות ברוסיה גרעה 700 אלף מנויים מנטפליקס והובילה לאובדן נטו של מנויים. אם כי גם בנטרול הפעילות ברוסיה, תוספת המנויים היתה נמוכה דרמטית מהחזוי והסתכמה בחצי מיליון בלבד. אנליסטים בוול סטריט, אגב, היו אופטימיים יותר מהחברה עצמה וצפו תוספת של 2.7 מיליון מנויים חדשים, לעומת תחזית החברה ל-2.5 מיליון משקי בית.
על רקע כל אלה מעריכה נטפליקס כי תציג קצב צמיחה שנתי של 10% ברבעון השני של 2022, אך מקווה לשמור על שולי רווח תפעולי של 20% בסיכום השנתי. לנטפליקס חוב משמעותי של 14.6 מיליארד דולר, בקצה העליון של טווח היעד של 15-10 מיליארד דולר שהציבה החברה לעצמה. יתרות המזומנים שלה עומדות כעת על 6 מיליארד דולר.
הדו"ח המאכזב של נטפליקס עלול להכביד על מניות חברות הטכנולוגיה בשבועות הקרובים, שכן חברת הסטרימינג היא הראשונה מבין חברות הביג-טק לפרסם את התוצאות, שמאותתות על התפוגגות השפעות הקורונה ותחילת ההשפעה של לחצים אינפלציוניים והמלחמה בין רוסיה לאוקראינה.