סגור

סיילספורס סיפקה תחזית מאכזבת - מינתה את יו"ר טוויטר למנכ"ל משותף בחברה

ענקית מחשוב הענן הודיעה על מינויו של מנהל הפיתוח הראשי ברט טיילור לתפקיד המנכ"ל, לצידו של המייסד מארק בניוף - ימים לאחר שמונה לעמוד בראש דירקטוריון טוויטר; סיילספורס סיפקה תוצאות חזקות לרבעון השלישי אך הציפיות הלא מרשימות להמשך הדרך הורידו את המניה ב-6% במסחר המאוחר

סיילספורס פרסמה תחזית מאכזבת לצד דוחות רבעוניים שעלו על ציפיות השוק והודיעה במקביל על חזרה למבנה ההנהגה הדו ראשי, עם שני מנכ"לים משותפים.

את הרבעון הפיסקאלי השלישי סיימה ענקית מחשוב הענן עם רווח של 648 מיליון דולר או 47 סנט למניה – הרווח המתואם עמד על 1.27 דולר למניה וההכנסות על 6.86 מיליארד דולר (לעומת 5.42 מיליארד דולר ברבעון המקביל).
האנליסטים ציפו לרווח מתואם נמוך בהרבה, של 92 סנט למניה, ולהכנסות של 6.8 מיליארד דולר. זהו הרבעון הראשון שבו כללה סיילספורס את תוצאות סלאק באופן מלאה, לאחר שהשלימה ממש לפני פתיחתו, בסוף חודש יולי את רכישת הענק של החברה, ב-27.7 מיליארד דולר. סלאק תרמה להכנסות 380 מיליון דולר.
תחזית החברה לרבעון הנוכחי (פיסקאלי רביעי) עומדת על רווח מתואם של 73-72 סנט למניה והכנסות של 7.23-7.22 מיליארד דולר. האנליסטים מצפים לרווח מתואם גבוה יותר, של 82 סנט למניה, ולהכנסות גדולות יותר, של 7.24 מיליארד דולר.
2 צפייה בגלריה
מטה סיילספורס Salesforce סן פרנסיסקו
מטה סיילספורס Salesforce סן פרנסיסקו
מטה סיילספורס בסן פרנסיסקו
(צילום: בלומברג)

מקביל לפרסום התוצאות הודיעה סיילספורס על קידומו של מנהל הפיתוח הראשי ברט טיילור (Bret Taylor – כאן בתמונה) לתפקיד מנכ"ל המשותף, לצד המנכ"ל המייסד מארק בניוף (Marc Benioff). טיילור בן ה-41 הצטרף לסיילספורס ב-2016, כחלק מהעסקה שבה רכשה את הסטארט אפ Quip שהקים כמה שנים קודם לכן.
לפני שהקים את קוויפ היה טיילור שותף בכיר בפיתוח Google Maps, מכר לפייסבוק חברה אחרת שלו, FriendFeed – וכיהן במשך 3 שנים כמנהל הטכנולוגי של פייסבוק. הוא חבר דירקטוריון בטוויטר שקודם ממש השבוע לתפקיד יו"ר החברה, כחלק מההחלטה של ג'ק דורסי לעזוב את תפקיד המנכ"ל.
בניוף, שהקים את סיילספורס ב-1999, מינה כבר מנכ"ל נוסף לצידו בשנת 2018, אז היה זה קיית' בלוק, בכיר לשעבר באורקל – ואולם השידוך לא צלחה בסופו של דבר ובלוק החליט לעזוב את התפקיד שנתיים בלבד לאחר המינוי. ביינוף נותר מאז כמנכ"ל יחיד, עד למינוי הנוכחי.
2 צפייה בגלריה
 מייסד ומנכ"ל סיילספורס מארק בניוף
 מייסד ומנכ"ל סיילספורס מארק בניוף
מייסד ומנכ"ל סיילספורס מארק בניוף
(צילום: בלומברג)