סגור

בלעדי
עסקת הענק הושלמה: נכסים ובניין רכשה את חלקו של אהרון פרנקל בגב-ים ב-3 מיליארד שקל

לאחר חצי שנה של תהליך שידע עליות ומורדות, מכר פרנקל את אחזקותיו בגב-ים בשיעור של 37.2%; בכך העלתה נכסים ובניין את שיעור אחזקותיה בגב-ים ל-87%

נכסים ובניין השלימה היום (ב') את עסקת הענק לרכישת מניותיו של אהרון פרנקל בגב-ים תמורת מעט יותר מ-3 מיליארד שקל. זו אחת העסקאות הגדולות אי פעם בענף הנדל"ן בישראל.
בסיום התהליך, שנמשך חצי שנה וכלל עליות ומורדות, מכר פרנקל לנכסים ובניין את אחזקותיו בגב-ים בשיעור של 37.2%, ובכך העלתה נכסים ובניין את שיעור אחזקותיה בגב-ים ל-87%.
גב-ים היא אחת מחברות הנדל"ן המניב הגדולות בישראל, כשעיקר לקוחותיה הם לקוחות מענף ההייטק, ובדגש על החברות הבינלאומיות הגדולות והיציבות. לחברה קופת מזומנים גדולה. כמו כן החברה מצויה בתנופת פיתוח מואצת שתכפיל את שטחי הנדל"ן שבבעלותה.
2 צפייה בגלריה
בניין גב ים בהרצליה פיתוח
בניין גב ים בהרצליה פיתוח
בניין גב-ים בהרצליה פיתוח
(יחצ)
העסקה הניבה לפרנקל רווח חסר תקדים של כ-1.25 מיליארד שקל ותשואה של כ-100% על ההון שהשקיע בגב-ים.
בחתימת ההסכם אמר פרנקל כי הרוכשים מקבלים לידם שליטה בחברה סולידית המנוהלת בידי הנהלה מקצועית ומנוסה, אשר יש לה את כל הנתונים להמשיך ולהשיא רווחים גדולים לבעלי מניותיה.
2 צפייה בגלריה
מימין אהרון פרנקל ו צחי נחמיאס
מימין אהרון פרנקל ו צחי נחמיאס
מימין: אהרון פרנקל וצחי נחמיאס
(צילום: ויקיפדיה, ורד פיצ׳רסקי)
נכסים ובניין היא חברה ללא גרעין שליטה. בעלי המניות הגדולים בה הם צחי נחמיאס, שתמך בעסקה לכל אורכה, וכן האחים דני ומייקי זלקינד ורמי לוי, שביקשו לבדוק אפשרות נסיגה בשל המצב בשווקים, אבל בסופו של דבר נסוגו בעקבות ההתאוששות בימים האחרונים וסיבוכים משפטיים אפשריים.
את פרנקל ייצגו בעסקה עורכי הדין איתן שמואלי ושיראל גוטמן עמירה. את נכסים ובניין ייצגו עורכי הדין אסתר קורן, שי האגר ולירז שהרבני.