סגור

מניבים רוכשת 50% ממתחם משרדים ומגרש בקיסריה תמורת 84 מיליון שקל

המתחם כולל חמישה מבנים ומניב דמי שכירות נטו של 8.5 מיליון שקל בשנה; על המגרש מתכננת מניבים להקים עם שותפה מתחם בגודל של 15 אלף מ"ר בהשקעה של 200 מיליון שקל שתסתיים בעוד חמש שנים

קרן הריט מניבים רוכשת מחצית הזכויות ממתחם תעשייה ומשרדים בקיסריה מחברת שלד פלד הנדסה ונכסים בע"מ. בנוסף רוכשת קרן הריט מחצית ממגרש שמיועד להקמת פרויקט תעסוקה, הנמצא בסמוך לתחנת הרכבת קיסריה-פרדס חנה. התמורה שתשלם הקרן עומדת על 84 מיליון שקל, והמתחם צפוי להניב מעל 4 מיליון שקל בשנה כבר לאחר הרכישה, וטרם פיתוח המגרש.
קרן הריט תשלם 71 מיליון שקל עבור 50 ממתחם שלד פלד בפארק התעשייה קיסריה, כשלסכום זה יש להוסיף הוצאות רכישה ומע"מ של 5.25 מיליון שקל. בנוסף תשלם מניבים 13.4 מיליון שקל עבור 50% מאופציה לרכישת המגרש למטרות ייזום.
1 צפייה בגלריה
מתחם שלד פלד בקיסריה שמניבים רוכשת חצי ממנו
מתחם שלד פלד בקיסריה שמניבים רוכשת חצי ממנו
מתחם שלד פלד בקיסריה שמניבים רוכשת חצי ממנו
(צילום: גל פרידמן)
המתחם כולל חמישה מבנים בשטח בנוי של כ-12.6 אלף מ"ר וכ-170 חניות על גבי חטיבת קרקע בשטח של כ-16 דונם. המתחם משמש לתעשייה, אחסנה ומשרדי הייטק ושיעור התפוסה בו הוא 97%.
דמי השכירות נטו (ה-NOI) הצפויים מדי שנה, בתפוסה מלאה של המתחם, הם 8.5 מיליון שקל, ומניבים תהיה זכאית ל-50% מההכנסות.
על גבי המגרש מתכוונת מניבים ליזום פרויקט חדש בשם ספיריט המיועד לתעסוקה ומסחר. ההשקעה הכוללת בהקמה צפויה להסכם בין 160 ל-200 מיליון שקל, וחלקה של מניבים יהיה מחצית ממנה.
להערכת מניבים, הקמת הפרויקט תחל בתוך כשנתיים וסיומו צפוי בתוך ארבע עד חמש שנים. הקרן צופה שדמי השכירות נטו מהמתחם יהיו בין 13.5 ל-16 מיליון שקל, וישקפו תשואה של 7.5%-9%.
את העסקה ליוו מטעם מניבים עורכי הדין יפית פלסנפלד ודור בוהדנה ממשרד גולדפרב זליגמן, ומטעם המוכרות עורכי הדין אתי דולב ואלי גוזלן ממשרד פישר בכר חן. המתווך בעסקה הואמני כפיר ששון מאינפיניטי יועצי נדל״ן.