סגור

בנק לאומי מאשר: מגעים למכירת האחזקות בלאומי ארה"ב

אתמול דיווחה בלומברג על מגעים בין הבנק לקבוצת ואלי נשיונל על עסקה למכירת הפעילות; לאומי אינו מתייחס בדיווח לבורסה לגורם עמו מתנהלות השיחות ומבהיר כי "לא ניתן להעריך אם המגעים יבשילו לכדי עסקה"

בנק לאומי מאשר הבוקר כי הוא מנהל מגעים למכירת אחזקותיו בלאומי ארה"ב לקבוצה בנקאית אמריקאית. בדיווח לבורסה מציין הבנק, בניהולו של חנן פרידמן, כי "בשלב זה לא ניתן להעריך אם המגעים יבשילו לכדי עסקה".


ההודעה של לאומי מגיעה אחרי דיווח בסוכנות הידיעות בלומברג אתמול על מגעים בין הבנק לבין ואלי נשיונל בנקורפ האמריקאית למכירת הפעילות של לאומי בארה"ב, לפי שווי מבוקש של מיליארד דולר. לפי אותו דיווח, בלאומי טרם קיבלו החלטה אם למכור את הפעילות או לקחת אותה להנפקה.
כבר בחודש מאי דיווחה בלומברג כי נבחנת האפשרות שלאומי ימכור את 85% המניות המניות שלו בפעילות האמריקאית. ב-2018 מכר לאומי 15% ממניות לאומי ארה"ב לקרנות ההשקעות אנדיקוט גרופ ואמ.אס.די קפיטל תמורת 140 מיליון דולר. עסקה זו נעשתה לפי שווי של 933 מיליון דולר לגוף הנרכש.
במסגרת העסקה האמורה מ-2018 סוכם בין הצדדים כי "החל מחלוף ארבע שנים ממועד השלמת העסקה ועד חמש שנים מהמועד כאמור, אם המניות הנרכשות לא תהיינה סחירות ובכפוף לתנאים נוספים תהיה לשותפים אפשרות למכור (אופציית PUT) את המניות בחזרה לבנק", כך שלבנק יש אינטרס לקדם את מכירת המניות כדי להיפרד מהאופציה.

1 צפייה בגלריה
בנק לאומי ארה"ב ניו יורק
בנק לאומי ארה"ב ניו יורק
סניף לאומי ארה"ב ניו יורק
(צילום: בלומברג)