סגור

אחרי שעשה מיליונים בדוג'קוין - מנהל בכיר התפטר מגולדמן זאקס

לפי דיווח בגרדיאן, עזיז מקמהון, שעבד ב-14 השנים האחרונות בשלוחה הלונדונית של הבנק, השקיע בדוג'קוין כסף מהחשבון הפרטי שלו, והרוויח לפי הערכות מיליוני פאונדים

מנהל בכיר בגולדמן זאקס בלונדון עזב את בנק ההשקעות לאחר שהרוויח מיליוני פאונדים בהשקעה במטבע הקריפטו דוגקוין, שהשווי שלו זינק ביותר מ-1,000% השנה, כך מדווח הגרדיאן הבריטי.
לפי הדיווח, עזיז מקמהון שעבד כמנהל המכירות בחטיבת השווקים המתעוררים בשלוחה הלונדונית של הבנק האמריקאי, התפטר לאחר שהרוויח הון מהשקעה במטבע שהתחיל כבדיחה.
מטבע הקריפטו שזכה כבר לתמיכה מצד מייסד טסלה אלון מאסק, הראפר סנופ דג וג'ין סימונס מלהקת קיס, נהנה מזינוק בשווי בחודשים האחרונים. הוא מבוסס על מם ויראלי, ובשבוע שעבר התחזק עוד לקראת הופעתו המתוקשרת של מאסק בסטרדיי נייט לייב.
עם זאת, השבוע מחיר המטבע צנח ביותר מ-30% ועומד על סביבות 0.50 דולר, כך לפי הנתונים שאספו ב- Coindesk.
לא ברור כמה בדיוק הרוויח מקמהון מהשקעתו בדוגקוין. הוא עבד בגולדמן זאקס במשך 14 שנים, וסירב להגיב על הדיווח. אולם לפי מקורבים מדובר בסכום משמעותי. ההערכות הן שהוא השקיע את הכסף מחשבונו הפרטי ולא היה מעורב במסחר במטבעות קריפטו עבור גולדמן זאקס.
מטבע הדויגקוין נוצר ב-2013 על ידי שני מהדנסי תוכנה מ-IBM ואדובי כפרודיה על ביטקוין, אולם גל ההשקעות הספקולטיביות בנכסי קריפטו הובילו לזינוק בשווי שלו. בהתאם, כמה מהקונים הראשונים של המטבע הרוויחו לפי ההערכות הון קטן על רקע העלייה הזו בשווי שלו. אחד המשקיעים אף מחזיק לפי הסיפורים באחזקה בשווי מעל 2 מיליארד דולר.
בעוד שיותר משקיעים מוסדיים מתחילים להתעניין במטבעות הקריפטו, יש מי שנותרים סקפטיים. כך למשל, בשבוע שעבר הזהיר מושל הבנק המרכזי של אנגליה אנדרו ביילי כי המשקיעים מסתכנים בהפסד של כל הכסף. "אני אומר זאת בבוטות, קנו את המטבעות האלה רק אם אתם מוכנים להפסיד את כל הכסף שלכם", אמר.

1 צפייה בגלריה
דוג'קוין מטבע דיגיטלי
דוג'קוין מטבע דיגיטלי
דוג'קוין מטבע דיגיטלי
(צילום: גטי)