סגור
חיפוש

שווי השוק של מטבע הקריפטו החדש קפץ ביום אחד ל-45 מיליארד דולר

המטבע, אינטרנט קומפיוטר, הושק ביום שני האחרון - הוא נועד למפתחי תוכנה ויוצרי תוכן ומאפשר להעלות חומרים לאינטרנט ללא תלות בענקיות הרשת או בשירותי ענן מסחריים; האת'ר רושם שיא, נסחר במחיר של 4,365 דולר, ושווי השוק של המטבע לראשונה מעל לחצי טריליון דולר; הביטקוין מדשדש

מטבע דיגיטלי חדש שהושק רק ביום שני ונקרא אינטרנט קומפיוטר (Internet Computer) כבר הפך לאחד ממטבעות הקריפטו הגדולים בעולם עם שווי שוק של סביבות 45 מיליארד דולר.
השווי הזה הופך אותו לנכס הדיגיטלי השמיני בגודלו בעולם לפי הדירוג של אתר CoinMarketCap.com. המטבע והארנק הדיגיטלי הנלווה אליו אמורים לסייע כולם – מפתחי תוכנה או יוצרי תוכן – לפרסם כל מה שהם רוצים באינטרנט מבלי להצטרך לעבור דרך ענקיות הדיגיטל כמו אמזון או פייסבוק או להשתמש בשרתים או שירותי ענן מסחריים.
הרעיון הוא להימנע מהשירותים שמציעים התאגידים במטרה לחסוך בעלויות, כך הסביר דומיניק וויליאמס מייסד הפרויקט. לדבריו, למשתמשים יש את הפוטנציאל לבנות מדיה חברתית ושירותים אחרים שמתחרים בענקי האינטרנט.
הרשת שתומכת במטבע משתמשת בחוזים חכמים או תוכנות שמבצעות מטלות, ובכך הוא מתחרה ביריבות גדולות יותר כמו את'ריום. המטבע החדש מצטרף לשורה של מטבעות אחרים כמו פולקדוט ו- Binance Coin שמנסים להתחרות ישירות באת'ר.
ההשקה של אינטרנט קומפיוטר יוצאת לדרך בזמן שמטבעות הקריפטו מביטקוין ועד לדוג'קוין הופכים להיות נושא דיון במיינסטרים, מארוחות משפחתיות ועד לסטרדיי נייט לייב, והמחיר של רבים מהמטבעות הללו מזנק בעשרות אחוזים.
שווי השוק הכולל של מטבעות הקריפטו עומד כעת על 2.48 טריליון דולר, עלייה מפחות מטריליון דולר בתחילת השנה. אך בדומה למה שהתרחש ב-2017, ההערכה היא שרבים מהמטבעות הללו ירשמו ירידות חדות בהמשך.
בתוך כך, האת'ר, המטבע השני בגודלו בשווי השוק, בשיא: מתחזק ב-10% למחיר של 4,365 דולר ולשווי שוק של חצי טריליון דולר, כמעט מחצית משווי הביטקוין, שממשיך לדשדש סביב שווי של 57 אלף דולר.

1 צפייה בגלריה
מטבעות קריפטו מטבע דיגיטלי מטבע וירטואלי
מטבעות קריפטו מטבע דיגיטלי מטבע וירטואלי
מטבעות קריפטו