סגור

מאסק הגחיך את הדוג'קוין - המטבע צנח ב-30%

משקיעי מטבע הקריפטו הקטן שזכה לתמיכתו הנלהבת של מאסק בחודשים האחרונים, התאכזבו מהמערכון שבו השתתף בהופעת האורח שלו ב-SNL ושבו זכה הדוג'וקוין לטיפול משעשע במיוחד – זה הספיק כדי להפיל את שוויו חזרה לסביבות ה-50 סנט; האת'ריום נהנה בינתיים והוא קופץ ב-9.7%

ההשפעה של אילון מאסק על שוק הקריפטו היא כבר לא חדשות מסעירות, וכולם יודעים עד כמה לכל מילה שלו יש כוח לדחוף את השוק – את הביטקוין ובחודשים האחרונים גם את הדוג'קוין הקטן. באופן לא מפתיע, להתייחסות מזלזלת יש הכיוון ההפוך.
הדוג'קוין צלל הלילה בכמעט 30%, והמשקיעים שקיוו לראות אותו עושה צעד נוסף לקראת שווי של דולר, ראו אותו במקום זאת צונח חזרה לסביבות ה-50 סנט – המטבע נסחר עתה סביב 53 סנט, לאחר שמוקדם יותר אף הגיע ל-47 סנט והתאושש מעט.

הסיבה, כך מעריכים היום, למגינת לבם של המשקיעים: ההתייחסות הקומית של מאסק לדוג'קוין במהלך הופעת האורח שלו ב"סאטרדיי נייט לייב". המשקיעים ציפו בכיליון עיניים להופעה המדוברת, והמטבע שנהנה מההפקר בשבועות האחרונים טיפס לסביבת 75 סנט למניה.
הם לא ציפו למה שיקרה בפועל. במהלך התוכנית מאסק הופיע (ואף התראיין) כמומחה פיננסים פיקטיבי בשם Lloyd Ostertag שסיפק הסבר מגוחך ומשעשע על הדוג'קוין. המראיין אז פנה אליו, ואמר, או.קיי, אבל מה זה דוג'קוין? ולא קיבל תשובה הגיונית. בסופו של דבר, המסקנה של הדיון (שאותה הציג יחד עם המראיין, השחקן מייקל צ'ה) היתה שהדוג'קוין הוא בסך הכל תרמית (תרגום מעט מאולץ למונח בו השתמש צ'ה: hustle).

1 צפייה בגלריה
אלון מאסק סאטרדיי נייט לייב דוג'קוין
אלון מאסק סאטרדיי נייט לייב דוג'קוין
אילון מאסק כמומחה פיננסי ב"סאטרדיי נייט לייב", שמציג באופן מגוחך את הדוג'קוין
(SNL)

המשקיעים המאוכזבים נטשו בהמוניהם את המטבע. המאסה של התנועות בדוג'קוין הובילה להפרעות תקשורת (של כשעה) ברובינהוד, שהופתעה מאוד מעוצמת התגובה, והודיעה למשקיעים כי היא פועלת לפתרון הבעיה.
לדוג'קוין לא עזר גם הציוץ האחרון של בארי גילבארט, מייסד של שורת קרנות קריפטו (החשובה שבהן Grayscale), שהודיע כי הוא משקיע בהימור נגד המטבע.
הנהנה הגדול מההתפתחות האחרונה הוא כנראה האת'ריום, שמזנק ב-9.7% לסביבת 3,910 דולר. הביטקוין בינתיים ללא תנועה מהותית, והוא נסחר ב-58,411 דולר.