סגור

ביוסייט של מורי ארקין בדרך לוול סטריט לפי שווי של 280 מיליון דולר

החברה הישראלית, שהשלימה בדצמבר גיוס לפי שווי 115 מיליון דולר, תתמזג עם אדבקסיס האמריקאית; ביוסייט מפתחת טיפול לסרטן הדם שעומד להתחיל ניסוי קליני שלב 2 בארה"ב; בין המשקיעות בחברה, לצד קרן ביו ונצ'רס של ארקין - מגדל והפניקס

עוד חברה ישראלית מגיעה לוול סטריט: חברת ביוסייט (Biosight) הישראלית, המפתחת טיפולים לגידולים סרטניים, מתמזגת עם אדבקסיס (Advaxis) לפי שווי שוק של 280 מיליון דולר לחברה הממוזגת.
החברה שבה מושקעת, בין היתר, קרן ההשקעות במדעי החיים של מורי ארקין, גייסה בדצמבר האחרון 46 מיליון דולר, במסגרת סבב גיוס שלישי, לפי שווי של 115 מיליון דולר. בסבב של דצמבר השתתפו הפניקס ומגדל, עם השקעה של כ-5 מיליון דולר כל אחת. קרן ההשקעות ארקין ביו ונצ'רס השתתפה גם היא והגיעה לשיעור אחזקה של 17% בביוסייט (טרם המיזוג). שווי השוק של אדבקסיס הנסחרת בנאסד"ק עומד על 68 מיליון דולר
במסגרת העסקה אדבקסיס תרכוש את כל הון המניות הנפרע של ביוסייט בתמורה להנפקת מניות חדשות מסוג של אדבקסיס. לאחר השלמת המיזוג (הצפויה עד לסוף השנה), בעלי המניות הנוכחים של אדבקסיס יחזיקו בכ-25% ובעלי מניות ביוסייט יחזיקו בכ- 75% ממניות אדבקסיס. החברה הממוזגת תחזיק בקופה של 50 מיליון דולר.
העסקה כבר אושרה פה אחד על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות, והיא תועבר לאישור באסיפות בעלי המניות. מטה החברה המשולבת יישב במשרדים חדשים שצפויים להיות ממוקמים בניו ג'רזי, והיא תמשיך לשמור על נוכחותה בישראל.
השם של החברה הממוזגת יהיה ביוסייט והיא תיסחר בבורסת נאסד"ק תחת סימול חדש BSTX (סימולה של אדבקסיס כיום הוא ADSX)
ביוסייט היא חברה ישראלית בבעלות פרטית, המפתחת טיפולים חדשניים למחלות המטו-אונקולוגיות (סרטן הדם). הטיפול העיקרי שאותו מפתחת ביוסייט הוא אספציטרבין (BST-236). סוג של טיפול כימותרפי, שהייחוד שלו הוא שניתן לתת אותו במינון גבוה יותר, אך הוא משתחרר בצורה הדרגתית בגוף. היתרון בו הוא שהוא מקטין בצורה משמעותית את תופעות הלוואי הקשות של הטיפול הכימותרפי, במערכת העיכול, מערכות העצבים וכיוב'.
בנוסף לפיתוח האספציטרבין, ביוסייט מפתחת גם טיפול בלוקמיה מיאלואידית חריפה (AML) ותסמונת מיאלודיספלסטית (MDS). לחברה הממוזגת צפויות כמה אבני דרך קליניות ורגולטוריות. בשנה וחצי הקרובות צפויות להתקבל התוצאות הראשונות מניסוי קליני שלב 2b של האספציטרבין. לפי שעה הושלם גיוס החולים, כטיפול קו ראשון לחולי AML, שאינם יכולים לשאת את הטיפול הכימותרפי הסטנדרטי.
נתונים שהוצגו בכנס האגודה האמריקאית לאונקולוגיה קלינית (ASCO) הראו כי הטיפול באספציטרבין השיג שיעורי נסיגה מלאה (CR) של כ-39% בקרב כל החולים הניתנים להערכה, כאשר ב-63% מהמקרים נותרו שרידים של המחלה, מה שמוגדר כ"מחלה שיורית שלילית מינימלית" (MRD) ונתוני שרידות כללית של 10 חודשים. תוצאות אלו מעודדות בהתחשב בגורמי הסיכון הגבוהים באוכלוסייה זו בתחילת המחקר. ביוסייט עוסקת גם בביצוע ניסוי עם קבוצת מחקר אירופית ומתוכנן ניסוי קליני נוסף באספציטרבין.
"לאחר סקירה מקיפה ויסודית של האפשרויות האסטרטגיות בעלות פוטנציאל לשינוי עבור אדבקסיס, אנו שמחים מאוד להודיע על המיזוג עם ביוסייט", אמר קנת' א. ברלין, נשיא, מנכ"ל ומנהל הכספים הזמני של אדבקסיס. "אנו מאמינים כי הבסיס האיתן של המוצרים האונקולוגיים המפותחים על ידי החברה המשולבת, יחד עם נכסים בשלבים מאוחרים ובשלבים מוקדמים, אבני דרך קרובות להשלמה, צוות מנוסה הממוקד בגידולים ממאירים המטולוגיים וגידולים מוצקים - כל אלו מהווים פוטנציאל לספק יתרונות משני-חיים עבור חולי סרטן, וערך לבעלי המניות שלנו".
ד"ר רות בן יקר, מנכ"לית ביוסייט, הוסיפה: "המיזוג המוצע עם אדבקסיס מהווה הזדמנות ייחודית עבור ביוסייט לבנות חברה ציבורית מובילה בתחום האונקולוגיה, עם פרוטוקול קליני מגוון, הן בממאירויות המטולוגיות והן בגידולים מוצקים. החברה המשולבת תהיה בעלת מומחיות מוכחת ומאזן איתן שיסייעו בידה לקדם את תוכניותיה לקראת כמה אבני דרך צפויות במהלך 12 עד 18 החודשים הבאים".
חברת LifeSci Capital LLC שימשה כיועצת הפיננסית הבלעדית לאדבקסיס. Morgan, Lewis & Bockius LLP והרצוג פוקס נאמן משמשים כיועצים משפטיים לאדבקסיס. White & Case והורן ושות' משמשים כיועצים משפטיים לביוסייט.

1 צפייה בגלריה
פנאי מורי ארקין
פנאי מורי ארקין
מורי ארקין
(צילום: עמית שעל)