סגור

הרווח הנקי של קרור אחזקות זינק ב-72% בעקבות החזרה לשגרה

בעלת השליטה בחברת המשקאות יפאורה, אשר בשליטת ספנות והספקה של שלמה רודב ורוני גת, רשמה עלייה של 6.4% במכירות, שהסתכמו ב-207 מיליון שקל. זאת בין היתר בשל החזרה לשגרה של השוק המוסדי, לו היא מוכרת את המותג תפוגן אשר גם בבעלותה

עיתוי חג הפסח והחזרה החלקית לשגרה תרמו לזינוק של 72.5% ברווח הנקי של קרור אחזקות, בעלת השליטה בחברת המשקאות יפאורה וחברת המזון תפוגן.
החברה, שבשליטת (62.49%) ספנות והספקה של שלמה רודב ורוני גת, רשמה עלייה של 6.4% במכירות שהסתכמו ב־207 מיליון שקל.

העלייה במכירות הושגה בין היתר מהחזרה לפעילות של השוק המוסדי, לו מוכרת תפוגן מוצרי צ’יפס. הרווח הגולמי צמח ב־11.3% והסתכם ב־96.6 מיליון שקל. צמצום בהוצאות מכירה, שיווק והנהלה הזניק את הרווח התפעולי ב־40.8% לסכום של 27.8 מיליון שקל. גורם נוסף שתרם לרווח הנקי הוא עלייה של 2.8 מיליון שקל בניירות ערך, לעומת הפסד של 4.8 מיליון שקל ברבעון המקביל.
במהלך הרבעון הושלמה עסקה בין יפאורה תבורי, חברה נכדה בשליטת קרור, לבין גרין פט להקמת חברה למיחזור בקבוקי פלסטיק. גרין פט מכרה לחברה שהוקמה “גרין פט למיחזור” את כל נכסיה בתחום הפעילות בכ־28 מיליון שקל. יפאורה תבורי העבירה בהלוואת בעלים 8.5 מיליון שקל תמורת 30% בחברה החדשה, והשאר הועבר על ידי שאר בעלי המניות. זוהר לוי המייסד מחזיק ב־25%, ואיש העסקים ענאן שמשום ב־45%. חלקה של יפאורה־תבורי בהפסדי גרין פט למיחזור ברבעון הראשון הסתכם בכ־1 מיליון שקל.

1 צפייה בגלריה
שלמה רודב יור בזק
שלמה רודב יור בזק
שלמה רודב, מבעלי השליטה