סגור

עוד התבטאות של מאסק מטלטלת את הביטקוין, שירד לשפל של שלושה חודשים

מנכ"ל טסלה רמז אתמול בציוץ בטוויטר שיצרנית הרכב החשמלי מכרה או עשויה למכור את אחזקותיה במטבע הדיגיטלי, שירד למחיר של 42.2 אלף דולר; בהמשך פרסם הבהרה לפיה לא התבצעה מכירה כזו, והמטבע התייצב; המשקיע פרד וילסון: "הוא משחק משחקים"

מנכ"ל טסלה אלון מאסק רמז אתמול (א') בטוויטר שיצרנית הרכב החשמלי מכרה או עשויה למכור את אחזקותיה בביטקוין, ושלח את מחיר המטבע מטה. מחיר הביטקוין ירד בעקבות הדברים בכ-8%, ונסחר בסביבות 42.2 אלף דולר, כך על פי מידע של קוין מטריקס. מדובר בשפל של שלושה חודשים. בהמשך התייצב הביטקוין לאחר שמאסק הבהיר שלא בוצעה מכירה כזו, ועתה נסחר המטבע הדיגיטלי ביותר מ-45 אלף דולר.

משתמש טוויטר כתב ש"אנשי הביטקוין הולכים להכות את עצמם ברבעון הבא אחרי שיגלו שטסלה נפטרה משארית אחזקותיה. עם כמות השנאה ש-@elonmusk סופג, אני לא מאשים אותו". מאסק ענה בציוץ משלו: "אכן". בהמשך כאמור פרסם הבהרה בה מסר: "כדי להבהיר את הספקולציה, טסלה לא מכרה שום ביטקוין".


מאסק מסר לפני כמה ימים שהחברה מתכננת להחזיק בשאר הביטקוין שבידיה ולהשתמש בו בעסקאות ברגע שתהליכי הכרייה ידרשו פחות אנרגיה. מאסק היה תומך גדול של מטבעות קריפטו, ועזר לעליות מחיריהם מספר פעמים בשנה החולפת. החברה רכשה ביטקוין בשווי 1.5 מיליארד דולר, ובהמשך רשמה רווח של 101 מיליון דולר ממכירות ביטקוין במהלך הרבעון האחרון.

1 צפייה בגלריה
אלון מאסק דוג'קוין קריפטו
אלון מאסק דוג'קוין קריפטו
אלון מאסק ודוג'קוין, החבר החדש
(AP)

אך נראה שמאסק שינה כיוון בשבועות האחרונים לטובת מטבע דיגיטלי אחר, הדוג'קוין, וטסלה "עצרה את התשלום עבור רכישות כלי הרכב באמצעות ביטקוין" בשבוע שעבר, מתוך דאגה מ"השימוש הגובר בדלקים פחממניים להפקת האנרגיה הנדרשת לכריית ביטקוין". מחיר הביטקוין ירד אז ב-5% דקות לאחר הודעתו של מאסק.
מאסק מתמודד מאז עם משתמשי טוויטר שמבקרים את עמדתו בנושא. משקיע ההון פרד וילסון, מייסד חברת Union Square Ventures, צייץ: "הוא משחק משחקים. קשה לקחת ברצינות מישהו שמתנהג ככה. איבדתי הרבה כבוד כלפיו בשנה האחרונה בגלל זה".