$
ביטקוין

ילן שלחה את הביטקוין לשבוע הגרוע שלו מזה שנה: מחק 140 מיליארד דולר משוויו

מטבע הקריפטו ירד מוקדם יותר עד למחיר של 44.3 אלף דולר ובסיכום שבועי נחתך בעד 21%; בתחילת השבוע עוד נסחר במחיר שיא של 58.3 אלף דולר - לראשונה בשווי שוק של יותר מטריליון דולר; אך ביום שני הוציאה שרת האוצר האמריקאית הודעה על סכנות ההשקעה בביטקוין; הפגיעה לא פסחה על האית'ריום שבסיכום שבועי נפל בעד 23%

נועם לנדמן 19:4126.02.21

הקריפטו נצבע היום באדום - הביטקוין ירד מוקדם יותר עד לשווי של 44.3 אלף דולר. המטבע הדיגיטלי הפופולארי בעולם בדרך לרשום את השבוע הגרוע שלו מאז מרץ 2020, עם ירידה של עד 21%, כך לפי אתר בלומברג. עתה נסחר הביטקוין במחיר של 48 אלף דולר. 

 

בתחילת השבוע עוד נסחר בשיא במחיר של 58.3 אלף דולר עם שווי שוק של מעל לטריליון דולר - 1.05 טריליון דולר, אך מוקדם יותר היום ירד השווי עד ל-866 מיליארד דולר. שווי השוק עומד עתה על 892 מיליארד דולר. האית'ריום, המטבע הווירטואלי השני בגודלו בשווי השוק, נסחר עתה במחיר של 1,545 דולר. בסיכום השבועי שלו רושם האית'ר נסיגה בעד 23%.

 

 

הביטקוין רושם נפילה שבועית של 21% הביטקוין רושם נפילה שבועית של 21% צילום: גטי אימג'ס

 

ביום שני פירסמה שרת האוצר האמריקאית ג'נט ילן  אזהרה בנוגע לסכנות שמעמיד הביטקוין הן כלפי המשקיעים והן כלפי הציבור. ילן אמרה שנותרו שאלות משמעותיות בנוגע ללגיטימציה והיציבות של המטבע הווירטואלי. גם מייסד מיקרוסופט ביל גייטס הזהיר מכך שמשקיעים נסחפים לתוך טירופי השקעות, בעוד שילן אמרה כי ביטקוין הוא "דרך לא יעילה במיוחד לביצוע עסקאות".

 

המתנגדים מזהירים מחזרה למגמת העלייה וההתפוצצות של בועת המטבעות הדיגיטליים ב-2017. "זה נכס ספקולטיבי טהור", אמר נאדר נאימי מ-AMP קפיטול אינווסטורס בסידני.

 

אלון מאסק הודה בתחילת השבוע בציוץ בטוויטר כי מחיר הביטקוין נראה "יקר מדי". זאת, אחרי שדחף בציוציו לעליות במטבע ובמטבעות וירטואליים נוספים כמו הדוג'קוין בשבועות ואף בחודשים האחרונים.

 

כתוצאה מכך (ומדיווחים שליליים נוספים על המטבע) הפסיד מייסד טסלה 15 מיליארד דולר על הנייר מהנפילות בביטקוין. מוקדם יותר החודש חשפה טסלה כי רכשה ביטקוין בשווי 1.5 מיליארד דולר. לפני מספר ימים צייץ מאסק כי השקעה בביטקוין "פחות מטופשת" מעסקה מקבילה במזומן.

x