סגור

רציו גייסה 250 מיליון שקל בשלב המוסדי בסדרת אג"ח חדשה

שותפות הנפט והגז הבטיחה את הגיוס בריבית של 5.7% לשנה, וניצלה כמחצית מהביקושים שהתקבלו בשלב המוסדי; רציו מחזיקה ב-15% ממאגר הגז לווייתן

שותפות הגז והנפט רציו יהש הבטיחה גיוס של 250 מיליון שקל במכרז המוסדי לסדרת אג"ח חדשה – סדרה ד'.
הריבית נקבעה על 5.7% לשנה, בסדרה צמודת דולר ובעלת מח"מ של 4.8 שנים, ורציו ניצלה כמחצית מביקושים של 530 מיליון שקל. המכרז הציבורי יתקיים היום או מחר.
במהלך שנת 2020 השלימה רציו מימון מחדש לחוב הבכיר עם קונסורציום של 8 בנקים זרים וישראלים באמצעות הלוואה לשבע שנים שמסגרתה הכוללת עומדת על 650 מיליון דולר שמתוכה נוצלו כ-500 מיליון דולר.
רציו מחזיקה ב-15% ממאגר הגז לווייתן. ברבעון הראשון של שנת 2021 רשמה רציו הכנסות של 72 מיליון דולר ורווח נקי של 25 מיליון דולר.
במהלך העשור הקרוב תזרים המזומנים של רציו לשירות חוב צפוי להסתכם בכ-1.6 מיליארד דולר, כך ציינה החברה בדו"חותיה האחרונים. יתרות המזומנים של רציו עמדו בסוף הרבעון הראשון על 171 מיליון דולר.
1 צפייה בגלריה
קידוח גז אסדה אסדת גז לוויתן לווייתן נובל דלק 2
קידוח גז אסדה אסדת גז לוויתן לווייתן נובל דלק 2
מאגר לווייתן
(צילום: אלבטרוס)
יגאל לנדאו, מנכ"ל רציו, אמר כי "הגיוס, ביחד עם תזרים המזומנים היציב והמשמעותי של רציו משלב 1א' של פרויקט לוויhתן, יאפשר לנו לשרת את החוב בצורה מיטבית, תוך קידום תוכניות הפיתוח של המאגר וחלוקת רווחים.
"העדכון מעלה של תחזית המכירות לשנת 2021 בא בהמשך למכירות גבוהות מהצפוי בישראל ובמדינות היצוא במהלך הרבעון הראשון' ואנחנו מרוצים מהביקוש לגז טבעי בכלל השווקים של לוויhתן גם ברבעון השני".
את ההנפקה הובילו לידר ודיסקונט קפיטל חיתום.