סגור

טסלה עוזבת לטקסס? בינתיים היא מתרחבת בקליפורניה

לאחרונה הודיעה החברה כי מטה החברה יועבר לאוסטין, טקסס, לאחר שורת התנגשויות מול גופים רגולטוריים במדינה. כעת מתברר שלטסלה יש עוד תוכניות בפאלו אלטו, והיא מבקשת לחכור מ-HP בנייני משרדים צמודים למטה שלה בעיר, בגודל 30 אלף מ"ר

טסלה הודיעה בשבוע שעבר כי מטה החברה יועבר לאוסטין טקסס, זאת לאחר שורה של התנגשויות מסוקרות מול גופים רגולטוריים שונים בקליפורניה.
אבל כעת מתברר כי לטסלה יש עוד תוכניות לגבי פאלו אלטו, כאלה אינן קשורות להחלטתה של החברה אשר כבר הוכרזה מראש להמשיך ולייצר מכוניות במפעליה בפרימונט ארה"ב.
לפי פרסומים בארה"ב, טסלה החלה בתהליך לחכירת בנייני משרדים צמודים למטה החברה הנוכחי בפאלו אלטו, אותו מטה שטסלה מיועדת כביכול לפנות לטובת טקסס. לפי אותם פרסומים, טסלה חכרה מחברת HP שטח בהיקף של כ-30 אלף מטרים רבועים.
מאסק עצמו ציין רק לפני כמה ימים כי המעבר לטקסס נובע בין היתר ממחסור במקום, אך נמנע מלציין את חיכוכיו עם נציגי הרשויות בקליפורניה.
טסלה עצמה מעסיקה כ-12 אלף עובדים באזור סן פרנסיסקו, מה שכמובן מעלה את השאלה כמה מהם יוכלו בכלל לבצע את המעבר לטקסס, שבינה ובין מיקום משרדי טסלה הנוכחיים מפרידות מספר שעות טיסה.
1 צפייה בגלריה
מפעל טסלה הרכבת מכוניות פרימונט קליפורניה
מפעל טסלה הרכבת מכוניות פרימונט קליפורניה
מפעל טסלה, פרימונט, קליפורניה
(צילום: רויטרס)