סגור

בקרוב בישראל? ריקול לטסלה 3 - המתלה הקדמי עלול להשתחרר

החברה העולמית הודיעה על ריקול לדגמים מסדרות ייצור מסוימות של טסלה מדגם 3, שהוא הרכב החשמלי הפופולרי בישראל, וטסלה מדגם Y, ששיווקו טרם החל בארץ; החשש הוא שאומי הביטחון במתלה הקדמי לא הוברגו כראוי, והדבר עלול להביא במקרי קיצון לאי יציבות ולסכנת התנגשות

טסלה העולמית מודיעה על ריקול לדגמים 3 ו-Y. הריקול אינו מתייחס לכל המכוניות אשר יוצרו מדגמים אלו, אלא רק לסדרות ייצור מסוימות בין השנים 2019 ל-2021.הריקול מתייחס לחיבור המתלים הקדמיים לשלדת הרכב, ונוגע למצב בו אומי האבטחה של חלקים במתלה הקדמי עלולים להשתחרר, זאת לאחר שלא הודקו כראוי במפעל. לפי מסמכי ה-NHTSA, הסוכנות האמריקאית לבטיחות בדרכים, במקרי קיצון עלול מוט הקישור (כלומר אחד מרכיבי המתלה הקדמי אשר אחראי בין היתר על יציבות הרכב) להשתחרר, והנוהג ברכב עלול "לחוות אי יציבות ולהיות בסכנה מוגברת להתנגשות".

2 צפייה בגלריה
טסלה 3
טסלה 3
טסלה 3
(צילום: שאטרסטוק)

יש לציין כי טסלה Y עדיין אינה משווקת בישראל, אבל טסלה 3 היא המכונית החשמלית הנמכרת ביותר בארץ ושיווקה החל השנה.
לפי ה-NHTSA, נהגים אשר נוסעים במכוניות טסלה 3 יחושו לעתים אי יציבות או ישמעו רעשים חריגים במקרה שבמכוניותיהם מותקן הרכיב שלא הודק כראוי. התיקון לבעיה כולל הידוק מחדש של מערכת המתלים בהתאם לדרישות המקוריות של היצרנית והחלפה של רכיבים שאולי ניזוקו בתהליך.

2 צפייה בגלריה
2021 טסלה Y
2021 טסלה Y
טסלה Y
(טסלה)

יש להדגיש כי בדומה לכל ריקול אחר, בין מועד ההכרזה בארצות הברית (אשר היתה בסופ"ש הנוכחי) ובין מועד היישום האפשרי בישראל, זאת בהנחה שבכבישי הארץ נוסעות מכוניות טסלה 3 מהסדרות אשר נדרשות לריקול, עשויים לחלוף מספר שבועות. כך אירע גם במקרה של הריקול האחרון לטסלה 3, אשר הוכרז בישראל באוגוסט האחרון, אף שהוכרז רשמית בארצות הברית כבר ביוני.