סגור

פרסום ראשון
ריקול ראשון לטסלה בישראל: חלק בבלמים עלול להשתחרר

משרד התחבורה צפוי לשלוח בקרוב לבעלי טסלה 3 הנוסעות בכבישי הארץ הודעה על ריקול מצד היצרנית האמריקאית; מדובר במכוניות משנת היצור 2021, בהן - כך לפי ההודעה - במקרי קיצון הבלם של הרכב עלול להשתחרר, מה שעשוי לגרום לתאונת דרכים קטלנית

לתשומת לב בעלי טסלה: היצרנית האמריקאית מודיעה על ריקול ראשון למכוניות הנוסעות בכבישי ישראל - כך עולה מהודעה של משרד התחבורה שצפויה להישלח בקרוב לבעלי טסלה 3 הנוסעות בכבישי הארץ. הריקול צפוי להתבצע בשל, כך לפי הודעת המשרד לטסלה ישראל, מצב בו "ייתכן שלא ניתן יהיה לבצע מומנט פיתול בברגי הקליפר של הבלמים בהתאם למפרטים הפנימיים".
יש להדגיש כי טסלה אינה נוהגת לפרט בכמה מכוניות מדובר בישראל, כך שלא ניתן לדעת האם מדובר בתופעה המונה אלפי מכוניות. עם זאת, ריקול זה נוגע ככל הנראה לרכבים שיוצרו בארה"ב, כלומר מיעוט מתוך כלל הטסלות הנוסעות בכבישי הארץ.
1 צפייה בגלריה
מכוניות טסלה 3
מכוניות טסלה 3
מכוניות טסלה 3
(צילום: פטר קלנר)
הנוסח המעט מבלבל של משרד התחבורה הישראלי מתייחס למכוניות טסלה 3 משנת היצור 2021 - השנה הראשונה בה מכוניות טסלה הגיעו לישראל. במסמכים הרשמיים של טסלה, שהוגשו לרשויות בארה"ב, מתוארת הבעיה בפרוטרוט, ושם מציינים כי "אוכפי הבלמים של טסלה 3 וטסלה מודל Y מחוברים לתושבת באמצעות שני מהדקים. אם מהדק אינו מאובטח במומנט הנכון, הוא עלול להשתחרר במשך הזמן ובמקרים קיצוניים להשתחרר מן התושבת כך שאוכף הבלם יגע בגלגל בחלקו הפנימי". כלומר, בניסוח פשוט יותר: במקרי קיצון הבלם של הרכב עלול להשתחרר, מה שעשוי לגרום לתאונת דרכים קטלנית.
טסלה מסרה החודש לפי הערכות מעל ל-1,500 מכוניות בישראל - וזאת לאחר שבחודש שעבר לא מסרה מכוניות כלל.