סגור

טסלה? הרץ כבר משכירה מכוניות חשמליות - והן הרבה יותר מעניינות

חברת ההשכרה, שתוסיף לצי שלה 100 אלף מכוניות טסלה, מציעה להשכרה מכוניות פיאט ישנות שעברו הסבה לחשמל

הרץ כבר משכירה מכוניות חשמליות - והן הרבה יותר מיוחדות מטסלה. השבוע הודיעה יצרנית הרכב החשמלי על עסקת ענק שבמסגרתה תרכוש ממנה חברת השכרת הרכב 100 אלף מכוניות. אולם הרץ מאפשרת ללקוחותיה לשכור כבר כיום מכונית חשמלית, והיא אפילו קלאסית.
הרץ איטליה הודיעה החודש על שיתוף פעולה מיוחד עם GARAGE ITALIA - סדנת שיפוץ רכב איטלקית אשר משחזרת מכוניות פיאט 500 קלאסיות משנות השישים. במסגרת השיפוץ מנוע הבנזין מקורר האוויר העתיק של מכוניות הפיאט 500 נשלף מקרבן, ובמקומו נכנס מנוע חשמלי וסוללה חשמלית אשר מאפשרים ל-500 העתיקה לנסוע למרחק של 120 ק"מ. מחיר ההשכרה ליום הוא 160 יורו.


1 צפייה בגלריה
מכונית פיאט ישנה שעברה הסבה לחשמל שאותה מציעה הרץ
מכונית פיאט ישנה שעברה הסבה לחשמל שאותה מציעה הרץ
מכונית פיאט ישנה שעברה הסבה לחשמל שאותה מציעה הרץ
(GARAGE ITALIA)

הרץ עצמה נחשבת בהיבט זה לחברת השכרה לא שגרתית, מכיוון שהיא חוברת לעתים ליצרניות רכב אשר מייצרות עבורה גרסאות מיוחדות של מכוניות קיימות. הפעם הראשונה בה הרץ ביקשה, וקיבלה, מכוניות השכרה אשר נשאו את שמה היתה בשנות השישים, כאשר פורד השיקה את השלבי מוסטאנג.
הרץ, שאנשיה הבינו את הפוטנציאל, השיקה ביחד עם פורד את השלבי מוסטאנג GT350H - כאשר האות H מסמלת כמובן "הרץ". 1,001 המכוניות שיוצרו ויועדו להרץ היו מעט שונות מהשלבי הרגילות וצוידו למשל בתיבת הילוכים אוטומטית. תוכנית ההשכרה של הרץ, שנקראה Rent a racer, אפשרה לכל אמריקאי בעל כיסים עמוקים להזמין את מכונית הספורט האגדית ליום או יומיים. אבל בהרץ גילו במהרה שהבלאי של המכוניות היה אדיר, מה גם ששוכרים רבים יצאו עם המכונית מסוכנות הרץ - והגיעו עמה ישירות למסלול המרוצים הקרוב.
כיום שווייה של כל אחת מ-1,001 מכוניות המוסטאנג הרץ ששרדו מוערך במאות אלפי דולרים. ב-2006, כ-40 שנה לאחר הצגת המוסטאנג הרץ המקורית - פורד השיקה מוסטאנג הרץ חדשה, וכך עשתה גם ב-2016.