סגור

בגלל משבר השבבים: מזראטי דוחה את השקת דגם הליבה

היצרנית האיטלקית היתה אמורה להשיק בעוד פחות מחודש את גרקאלה - רכב כביש-שטח שאמור להתחרות בין היתר בפורשה מקאן ואאודי Q5. ההשקה של הדגם, שתמונות רשמיות שלו טרם פורסמו, נדחתה לאביב 2022

בצעד חריג גם במונחים של ענף הרכב העולמי, מזראטי האיטלקית דחתה לאביב הבא את השקתו של דגם חדש בגלל משבר השבבים העולמי.


יצרנית הרכב היתה אמורה להשיק בעוד פחות מחודש את גרקאלה - רכב כביש-שטח שיועד להיות ממוצב מתחת ללוואנטה, כלומר להיכנס לקטגוריה הפופולרית ביותר בשוק היוקרה, שבה מתחרים בין היתר אאודי Q5, פורשה מקאן, ב.מ.וו 3X ודומיהם.
למעשה מדובר בקטגוריה היחידה בשוק שבה מזראטי בעלת הניחוח האריסטוקרטי יכולה להתחרות במותגי רכב עממיים יותר ובכך להרחיב משמעותית את בסיס הלקוחות שלה - מה שכעת יצטרך להידחות לשנה הבאה.

1 צפייה בגלריה
מזראטי מכוניות יוקרה
מזראטי מכוניות יוקרה
מזראטי
(צילום: מזראטי)

בפועל, מזראטי, שאפילו לא פרסמה עדיין תמונות רשמיות של גרקאלה, תידרש כעת לגנוז את כל קמפיין ההשקה ולהמשיך ו"להחביא" את גרקאלה עד מה שהיצרנית מגדירה כ"אביב 2022".
הסיבה היחידה לדחיית השקת גרקאלה, כך לפי מזראטי, היא משבר השבבים העולמי. היצרנית פשוט אינה מסוגלת להתמודד עם מצב שבו היא תשיק דגם חדש - ואז לקוחות מעוניינים ידרשו ממנה את הדבר החדש והאופנתי הבא, בלי שזו תוכל לספק להם את הרכב באופן מיידי. מזראטי גם ציינה בהודעתה כי "באופן ספציפי משבר השבבים העולמי וכמות הייצור המוגבלת אינם מאפשרים לנו להגיב כראוי לדרישה הגלובלית".