סגור

במחיר של 110 אלף שקל - זו החשמלית הזולה בישראל

דאצ'ה ספרינג של קבוצת רנו העולמית נרשמה במשרד התחבורה במחיר של כ-110 אלף שקל, מחיר זהה לזה של פיאט 500 החשמלית. על פי משרד התחבורה, רשת טרייד מוביל החלה לייבא דגמי פולקסווגן 4 ID חשמלית, שעדיין לא מגיעה לארץ ביבוא רשמי

רישומי הרכב החדשים של משרד התחבורה לחודש ינואר חושפים מכונית חשמלית חדשה במחיר עממי, וכן כניסה של שחקנים חדשים לענף יבוא הרכב.
לפי הנתונים נרשמה בישראל מכונית דאצ'יה ספרינג ראשונה. הספרינג היא המכונית החשמלית הזולה ביותר של קבוצת רנו העולמית והמחיר אשר נרשם על ידי משרד התחבורה הוא 110 אלף שקל, מחיר זהה לזה של פיאט 500 החשמלית. כלומר מדובר במכונית שנייה אשר תישא בתואר "החשמלית הזולה בישראל". יש להדגיש כי המחיר ההצהרתי שנמסר למשרד התחבורה עשוי לעתים להיות שונה ממחיר הרכב בפועל.
2 צפייה בגלריה
דאצ'יה ספרינג חשמלית
דאצ'יה ספרינג חשמלית
דאצ'יה ספרינג חשמלית
(צילום: יצרן)

לצד החשמלית הרומנית העממית מופיעים ברישומי משרד התחבורה לראשונה רכבי ניסאן חשמליים ביבוא מקביל. כך, ניסאן ליף שיבואה הופסק על ידי קבוצת קרסו מיובאת כעת על ידי איילון מוטורס.
עוד עולה מן הנתונים כי שחקנית גדולה בשוק הרכב המשומש רשמה לראשונה מכוניות ביבוא עצמי: רשת טרייד מוביל שבבעלות משפחת דיין רשומה כעת כיבואנית והדגמים אשר נרשמו על ידה הם של פולקסווגן: מדובר בפולקסווגן 4 ID החשמלית שלעת עה אינה מיובאת ארצה כלל על ידי היבואנית הוותיקה צ'מפיון מוטורס ביבוא סדיר. עוד עולה מן הרשימה כי רשת אוטומקס רשמה מכוניות מאזדה MX5 ספורטיביות לראשונה ביבוא מקביל.

2 צפייה בגלריה
פולקסווגן 4 ID חשמלית
פולקסווגן 4 ID חשמלית
פולקסווגן 4 ID חשמלית
(צילום: יצרן)