סגור

בגלל בעיה בלתי מתוכננת: הארלי דיווידסון עוצרת את הייצור בארצות הברית למשך שבועיים

יצרנית האופנועים מפסיקה את הייצור באופן מידי בגלל רכיב שסופק לה ולטענתה אינו עומד בדרישות הרגולטוריות. ככל הנראה מדובר ברכיב הכלול במערכת מניעת הרעש או במערכת מניעת הזיהום של הארלי

הארלי דיווידסון האמריקאית מפסיקה לאלתר לייצר אופנועים למשך שבועיים, כך מודיעה היצרנית. הודעה זו תקפה לכל דגמי הארלי דיווידסון שאינם חשמליים - ותקפה למפעלי החברה בארצות הברית.
לפי הודעתה של הארלי דיווידסון, הפסקת הייצור נובעת ממה שהיצרנית מגדירה כבעיה הנוגעת לאחד מספקיה שסיפק רכיב שאינו עומד בדרישות רגולטוריות. מכאן ומהעובדה שהרכיב האמור אינו מופיע בדגמים החשמליים של הארלי ניתן רק להסיק שמדובר בספק שמכר להארלי רכיב המותקן במערכת למניעת זיהום או במערכת מניעת הרעש באופנועיה. לפי הארלי דיווידסון, ייצור האופנועים בשני מפעליה העיקריים בוויסקונסין ובפנסילבניה הושבת לאלתר.
1 צפייה בגלריה
אופנוע חשמלי LiveWire הארלי דווידסון הארלי דיווידסון
אופנוע חשמלי LiveWire הארלי דווידסון הארלי דיווידסון
אופנוע חשמלי של הארלי. הפסקת הייצור לא אמורה לפגוע בייצור כלי הרכב החשמליים
(Harley Davidson)
הארלי דיווידסון עצמה עברה בשנים האחרונות לא מעט תהפוכות שנבעו ישירות מניסיונה של החברה להישאר "נאמנה לרוח האמריקאית". עיקר התמודדותה של הארלי נוגע לשני תחומים: ראשית, תקנות איכות סביבה הולכות ומאיימות על לב לבה של היצרנית ומה שהופך את אופנועיה לאופנועי הארלי דיווידסון: המנועים הגדולים, הרועשים והמזהמים.
שנית, הארלי מתמודדת גם עם עלייה מתמדת בגיל הממוצע של רוכשי אופנועיה, לאור העובדה שצעירים רוכשים פחות ופחות אופנועים "קשוחים".