$
רכב

נפלו גיבורים: הארלי דיווידסון תיכנס לתהליך של ארגון מחדש

יצרנית האופנועים המיתולוגית שסבלה בשנים האחרונות בירידה במכירות, פרסמה תוכנית עד 2025. היא כוללת בין היתר: קיצוץ של שליש בייצור דגמים חדשים והצגת אופנוע אדוונצ'ר ראשון; לפי דו"חות החברה לחציון הראשון של 2020 חלה ירידה של 28% ברווחיה לעומת 2019

תומר הדר 16:3828.07.20

משבר הקורונה אינו פוסח על אייקונים דו גלגלים ותרבותיים, כך עולה מהודעת בורסה חריגה בחומרתה שפרסמה היום (ג') הארלי דיווידסון האמריקאית. הארלי דיווידסון נחשבת לאחת מיצרניות האופנועים הוותיקות בעולם, אך בשנים האחרונות סבלה מירידה מתמדת במכירותיה, אשר אף גרמה להתפטרותו של מנכ"ל החברה במרץ האחרון.

 

 

הדו"ח שפרסמה הארלי דיווידסון לבורסה מפרט תוכנית מקיפה לרה אורגניזציה של יצרנית האופנועים, שתימשך עד 2025. התוכנית כוללת קיצוץ של שליש מדגמי הארלי דיווידסון החדשים שיוצגו עד שנת 2025, התמקדות של פיתוח דגמי הארלי דיווידסון שנחשבים כיום ללהיטי מכירות, על חשבון ביטול ההשקעה בדגמים חדשים שתגובת הקהל אליהם טרם נבחנה והצגת אופנוע אדוונצ'ר ראשון בשנת 2021, כלומר אופנוע בעל יכולת שטח מסוימת אשר מיועד להתחרות בדגמי האדוונצ'ר של ב.מ.וו.

 

 

הארלי דיווידסון הארלי דיווידסון

 

כמו כן, תבטל החברה את המסורת במסגרתה דגמים חדשים מוצגים באוגוסט – והעברת מועדי הצגת דגמי הארלי החדשים לתחילת הרבעון הראשון של כל שנה, כדי שביצועי המכירות ישתקפו בדיווחי החבה לבורסה. התוכנית כוללת גם הכנסת משפיעים לרשת לקוחות החברה, כלומר בשפה פשוטה: שימוש בידוענים.

 

בשורות רעות לשווקים העולמיים

 

לצד הודעותיה של הארלי דיווידסון על מהלכי ההתייעלות, מודיעה החברה לראשונה על מהלך שצפוי להשפיע ישירות על שווקים מחוץ לארה"ב: הפסקת פעילות במדינות שאינן רווחיות. לפי הודעתה של הארלי דיווידסון החברה תמשיך לשווק אופנועים בארה"ב, שוק מוכח של הארלי דיווידסון וגם באירופה – אך כל יתר השווקים כולל המזה"ת יעברו הערכה מחדש כדי שהיצרנית תוכל להחליט האם המשך הפעילות בהם מוצדק.

 

הארלי פרסמה במקביל להודעה על התוכנית האסטרטגית את הדוחות המסכמים שלה לרבעון השני: החברה רשמו ברבעון הפסד של 92 מיליון דולר או של 60 סנט למניה, לעומת רווח של 196 מיליון דולר או 1.23 דולר למניה ברבעון המקביל.

 

בנטרול אירועים חד פעמיים, החברה רשמה ברבעון הפסד מתואם של 35 סנט למניה, בשעה שצפי האנלילסטים עמד על הפסד של 11 סנט למניה בלבד. ההכנסות נפלו ב-47% ל-865 מיליון דולר ובמקרה זה הצליחה הראלי להתעלות על הצפי בשוק שעמד על 761 מיליון דולר.

x